Bajnoki címmel és ezüstéremmel hangolt az Eb-re a marosvásárhelyi íjász

Horváth Bálint Ottó 2024. február 08., 11:16

A Marosvásárhelyi VSK íjásza, Moréh Tamás fedettpályás országos bajnoki címet szerzett egyéniben, míg klubtársával, Ilinca Fecioruval ezüstérmes lett a vegyes csapatversenyben.

Moréh Tamás (kék mezben) megdöntötte saját rekordját az aranyéremért zajló küzdelemben Fotó: Marosvásárhelyi VSK

A Román Íjász Szövetség által szervezett országos fedettpályás bajnokság a Hunyad megyei Aninószán zajlott, ahol a marosvásárhelyi klubot Moréh Tamás az ifjúsági, U21-es olimpiai íj, Ilinca Fecioru a felnőtt női olimpiai íj kategóriában és Șerban Răchită a felnőtt férfi csigás íj kategóriában képviselte.

A VSK színeiben Moréh Tamás teljesített a legjobban, aki a selejtezőben az első helyen végzett, és

új országos rekordot állított fel, a lehetséges 600-ból 582 pontot ért el, ezzel pedig megdöntötte a saját régi csúcsát is, amely 577 pont volt.

Aztán az egyenes kieséses szakaszban is magabiztosan menetelt a marosvásárhelyi íjász, a negyeddöntőben 6–0-ra nyerte meg a Robert Bilaus elleni mérkőzését, a legjobb négy között 6–2 arányban múlta felül Hritcan Patrickot, a döntőben pedig 6–2-re győzött Condurache Nectarievel szemben.

„Ez egy nagyon sikeres bajnokság volt számomra, és nagyon jó felkészülés a horvátországi fedettpályás Európa-bajnokságra.

Úgy érzem, hogy nagyon erősek a kivitelezéseim, valamint a végrehajtás ritmusa is megváltozott a tavalyi évhez képest, és sikerül gyorsabban és következetesebben végrehajtanom a lövést”

– nyilatkozta a verseny után Moréh Tamás.

Az egyéni küzdelmekben érdekelt másik két vásárhelyi sportoló, Ilinca Fecioru és Șerban Răchită a selejtezőből ugyan továbbjutottak, de az egyenes kieséses szakaszban elveszítették az első mérkőzésüket, így nem játszhattak tovább az éremért.

Klubtársával, Ilinca Fecioruval (jobbról) is dobogós helyen zárt Fotó: Marosvásárhelyi VSK

Vegyesben viszont a Moréh Tamás és Ilinca Fecioru alkotta páros megszerezte az ezüstérmet, két nagyon szoros csatát követően szétlövésben bizonyultak jobbnak ellenfeleiknél.

Az országos bajnokságon kétszeres érmes Moréh Tamás február 19. és 24. között a román válogatottal részt vesz a horvátországi Varazsdon megrendezendő fedettpályás Európa-bajnokságon, míg a klub többi sportolójára egy felkészülési időszak vár a március végi szabadtéri szezonkezdet előtt.