A Román Íjász Szövetség által szervezett országos fedettpályás bajnokság a Hunyad megyei Aninószán zajlott, ahol a marosvásárhelyi klubot Moréh Tamás az ifjúsági, U21-es olimpiai íj, Ilinca Fecioru a felnőtt női olimpiai íj kategóriában és Șerban Răchită a felnőtt férfi csigás íj kategóriában képviselte.
A VSK színeiben Moréh Tamás teljesített a legjobban, aki a selejtezőben az első helyen végzett, és
új országos rekordot állított fel, a lehetséges 600-ból 582 pontot ért el, ezzel pedig megdöntötte a saját régi csúcsát is, amely 577 pont volt.
Aztán az egyenes kieséses szakaszban is magabiztosan menetelt a marosvásárhelyi íjász, a negyeddöntőben 6–0-ra nyerte meg a Robert Bilaus elleni mérkőzését, a legjobb négy között 6–2 arányban múlta felül Hritcan Patrickot, a döntőben pedig 6–2-re győzött Condurache Nectarievel szemben.
„Ez egy nagyon sikeres bajnokság volt számomra, és nagyon jó felkészülés a horvátországi fedettpályás Európa-bajnokságra.
– nyilatkozta a verseny után Moréh Tamás.
Az egyéni küzdelmekben érdekelt másik két vásárhelyi sportoló, Ilinca Fecioru és Șerban Răchită a selejtezőből ugyan továbbjutottak, de az egyenes kieséses szakaszban elveszítették az első mérkőzésüket, így nem játszhattak tovább az éremért.
Vegyesben viszont a Moréh Tamás és Ilinca Fecioru alkotta páros megszerezte az ezüstérmet, két nagyon szoros csatát követően szétlövésben bizonyultak jobbnak ellenfeleiknél.
Az országos bajnokságon kétszeres érmes Moréh Tamás február 19. és 24. között a román válogatottal részt vesz a horvátországi Varazsdon megrendezendő fedettpályás Európa-bajnokságon, míg a klub többi sportolójára egy felkészülési időszak vár a március végi szabadtéri szezonkezdet előtt.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!