Közülük a Marosvásárhelyi ISK volt a legeredményesebb csapat, amelynek sportolói hat érmet, két aranyat, egy ezüstöt és három bronzot szereztek. A bajnoki címet Denis Sămărghițan és Georgiana Lircă zsebelte be, míg Csipkés Balázs a második helyen végzett súlycsoportjában. Utóbbi két versenyző kettős leigazolással rendelkezik, a VSK-t is képviselik a megmérettetéseken. Mellettük Megyesi Csaba, Andrei Negura és David Man a dobogó harmadik fokára állhattak fel, míg Gabriel Man az ötödik pozícióban zárt.
Az eredményeknek köszönhetően a Marosvásárhelyi ISK a második helyet szerezte meg a klubok összetett versenyében.
A másik marosvásárhelyi klub, a BSG is gazdagodott egy éremmel, Florentina Manțog nyakába ezüstöt akasztottak.
A Székelyudvarhelyi ISK birkózói két dobogós helyezéssel büszkélkedhetnek, Egyed Gergő és Kacsó Bendegúz bronzérmet nyert. Az élmezőnyben végzett Elekes Róbert és Kovács Botond is, előbbi a hetedik, utóbbi a nyolcadik lett.
Sikeres versenyt zárt a Szászrégeni ISK is, amelynek színeiben Darius Sas bajnoki címet szerzett, Horvath Andrei pedig a harmadik helyen zárt.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!