Összesen négy bajnoki címet, emellett számos dobogós helyezést gyűjtöttek be a székelyföldi birkózók, akik igazán kitettek magukért és a viadal legjobbjai között végeztek.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC színeiben Incze Kriszta ezúttal a női 68 kilogrammos súlycsoportban volt érdekelt, ahol legyőzhetetlennek bizonyult és megszerezte az aranyérmet,
akárcsak Cătălina Axente, aki a 76 kg-os kategóriában diadalmaskodott. A két háromszéki sportoló sikerével a klub bebiztosította a harmadik helyet a női csapatversenyben.
A másik megyeszékhelyi klub, az MSK képviseletében Üveges Csaba és Tatár Otília egyaránt bronzérmet nyert, míg a sepsiszentgyörgyi születésű, de a Temesvári CSU-nál leigazolt Kertész Mátyás a dobogó második helyére állhatott fel.
A Marosvásárhelyi VSK-ISK kettős leigazolású versenyzői közül Bíró Krisztián mindenkit maga mögé utasított a férfiak 86 kg-os kategóriájában, ezzel elhódította a bajnoki címet,
míg Georgiana Lircă a női 57 kg-os súlycsoportban bizonyult a legjobbnak.
A két klub birkózói további négy bronzérmet szereztek Csiki Ervin, Nyulas Előd, Csipkés Balázs és Rareş Popescu révén.
A csapatversenyben a Marosvásárhelyi VSK-ISK a harmadik helyen végzett az alábbi összetételben: Csíki Ervin, Nyulas Előd, Bíró Krisztián, Rareş Popescu, Andrei Negura, Szép Zoltán, Cosmin Podar, Csipkés Balázs, Alexandru Monai.
Az eredményeknek köszönhetően az összesített rangsorban a Marosvásárhelyi VSK a negyedik, míg a Marosvásárhelyi ISK a kilencedik helyet szerezte meg.
A resicabányai megmérettetéssel hivatalosan véget ért az idei birkózó versenyszezon.
Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.
Lejátszotta harmadik mérkőzését a labdarúgó 2. Liga idei kiírásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ám a várva várt hazai bemutatkozás vereséggel zárult: hétfő délután a Vajdahunyadi Corvinul 2–0-ra nyert a Sepsi Duna Arénában.
Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!