A világranglistán 105. magyar játékos a hétfői mérkőzésen a WTA rangsorában 94. orosz Varvara Gracsovával csapott össze, és 2 óra 19 perces csatában diadalmaskodott.
A következő fordulóban a selejtezőből főtáblára került dán Clara Tauson (139.) vár Babosra, aki óriási meglepetésre legyőzte az első helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrovát (33.).
Szintén a hétfői játéknapon az ausztrál nyílt teniszbajnokságon nemrég a harmadik körig menetelő Sorana Cîrstea két szettben alulmaradt Nina Sztojanoviccsal szemben. A 24 éves szerb teniszező 1 óra 17 perc alatt nyert 6:4, 6:0-ra.
A román lányok közül még csak Mihaela Buzărnescu szerepel a lyoni tenisztorna főtábláján, neki kedden a házigazdákat képviselő, negyedikként kiemelt Kristina Mladenovic lesz az ellenfele.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!