Babos továbbjutott, Cîrstea kiesett Lyonban

MTI , Székely Sport 2021. március 01., 19:37

Babos Tímea sikerrel vette az első fordulót, így bejutott a legjobb tizenhat közé a 235 ezer dollár összdíjazású, lyoni keménypályás női tenisztornán. Sorana Cîrsteát szerb lány búcsúztatta.

Babos három játszmában nyert Fotó: Facebook/Babos Tímea

A világranglistán 105. magyar játékos a hétfői mérkőzésen a WTA rangsorában 94. orosz Varvara Gracsovával csapott össze, és 2 óra 19 perces csatában diadalmaskodott.

A következő fordulóban a selejtezőből főtáblára került dán Clara Tauson (139.) vár Babosra, aki óriási meglepetésre legyőzte az első helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrovát (33.).

Szintén a hétfői játéknapon az ausztrál nyílt teniszbajnokságon nemrég a harmadik körig menetelő Sorana Cîrstea két szettben alulmaradt Nina Sztojanoviccsal szemben. A 24 éves szerb teniszező 1 óra 17 perc alatt nyert 6:4, 6:0-ra.

A román lányok közül még csak Mihaela Buzărnescu szerepel a lyoni tenisztorna főtábláján, neki kedden a házigazdákat képviselő, negyedikként kiemelt Kristina Mladenovic lesz az ellenfele.

Eredmények: 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea–Varvara Gracsova (orosz) 6:4, 5:7, 6:3
Clara Tauson (dán)–Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 1.) 6:3, 6:4
Nina Sztojanovics (szerb)–Sorana Cîrstea (román, 6.) 6:4, 6:0
Arantxa Rus (holland, 8.)–Vang Hszi-ju (kínai) 7:6 (8-6), 6:4
Gretje Minnen (belga)–Katarzyna Kawa (lengyel) 7:5, 7:5