Babos győzelemmel tért vissza sérülése után

MTI 2021. október 20., 18:57

Csípősérülését követően győzelemmel tért vissza Babos Tímea: a női teniszezők világranglistájának 149. helyezettje a hamburgi ITF-viadal első körében szerdán két játszmában győzte le az olasz Dalila Spiterit.

Fotó: babostimea.hu

A 28 éves Babos – aki legutóbb július 13-án lépett pályára, amikor feladta első fordulós mérkőzését a budapesti tornán – a keménypályás verseny második kiemeltjeként kereken két órát töltött a pályán.

Az játszmában Babos nagy csatában elhúzott 3:1-re, de utána a selejtezőből érkezett ellenfél percei következtek. Spiteri 3:2 után brékelt, majd 4:3-ra vezetett. Ekkor a magyar játékos hozta az adogatását, ezt követően pedig brékelt, majd lezárta a szettet.

A második felvonás elején mindketten elveszítették szervájukat, utána 5:4-ig mindig Spiteri vezetett. Babos 5:5 után nagy harcban kihasználta harmadik fogadóelőnyét, majd bréklabdáról megnyerte saját adogatását.

A magyar játékos a nyolcaddöntőben a selejtezőből a főtáblára jutott spanyol Celia Cervino Ruizzal találkozik.