Leclerc pályafutása során kilencedik alkalommal indulhat az élről, idén a legutóbbi, monacói verseny után másodszor.
Második helyről a hétszeres világbajnok, címvédő Lewis Hamilton (Mercedes) rajtolhat, míg a harmadik helyen a pontversenyben vezető Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője zárt.
Az időmérőt balesetek miatt négyszer is piros zászlóval kellett megállítani: a szűk, utcai pályán összesen öt pilóta törte össze az autóját: Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) és Lance Stroll (Aston Martin) az első szakaszban, Daniel Ricciardo (McLaren) a második periódusban ment bele a falba, míg a harmadik szakaszban az utolsó gyors körökön Cunoda Juki (Alpha Tauri) és Carlos Sainz Jr. (Ferrari) ugyanabban a kanyarban fékezte el magát.
Mivel a második és a harmadik felvonásban is a legvégén történt a baleset, azok idő előtt véget értek.
A 51 körös Azeri Nagydíj, az idény hatodik futama vasárnap 15 órakor rajtol.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!