10.00 Vívás, Nyári Universiade, Csengtu (Eurosport 2)
10.30 Labdarúgás, női világbajnokság, nyolcaddöntő: Anglia–Nigéria (TVR 2, M4 Sport)
13.30 Labdarúgás, női világbajnokság, nyolcaddöntő: Ausztrália–Dánia (TVR 2, M4 Sport)
13.30 Pályakerékpár, világbajnokság, Glasgow (Eurosport 1)
16.30 Kerékpár, BMX világbajnokság, Glasgow (Eurosport 2)
17.10 Sípszó után: a sportműsor meghívottja Vég Csongor, a Marosvásárhely SE (ACS) új sportigazgatóját Szucher Ervin a 3. ligás futballcsapat terveiről faggatja (Marosvásárhelyi TVR, ismétlésben kedden reggel 8.10-től)
18.30 Labdarúgás, Szuperliga: Sepsi OSK–Galaci Oțelul (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 2)
18.00 Tenisz, WTA-torna, Montréal (Digi Sport 2)
18.15 Tenisz, ATP-torna, Torontó (Eurosport 2)
21.00 Labdarúgás, NB I.: Kecskemét–Kisvárda (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Szuperliga: Voluntari–Rapid (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!