12.00 Tenisz, ATP-torna, Barcelona (Digi Sport 2)
14.50 Kerékpár, Abruzzói körverseny, férfiak, 1. szakasz (Eurosport 1)
17.30 Férfi kézilabda, Bölények Ligája: Konstanca–Nagybánya (Pro Arena)
17.30 Labdarúgás, 2. Liga, felsőházi rájátszás: FC Voluntari–FC Argeș (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Férfi kosárlabda, román bajnoki: Nagyvárad–Galac (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
19.00 Teremlabdarúgás, Eb-selejtező: Magyarország–Szlovénia (M4 Sport)
19.00 Jégkorong, Erste Liga döntő, ötödi mérkőzés: Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub (Duna World)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Borussia Dortmund–Barcelona (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Aston Villa–Paris Saint-Germain (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!