Hirdetés

Az ország legjobbjai között bizonyítottak a fiatal udvarhelyi atléták

Buti László (jobb szélen) és fiatal atlétái a bákói versenyen
Fotó: Székelyudvarhelyi ISK

2021. december 20., 20:29

Bákóban rendezték meg a hétvégén a Kis Atléták Kupája elnevezésű országos gyerek atlétikaversenyt, a Székelyudvarhelyi ISK tizennégy sportolóval vett részt az ország egyik legnagyobb, közel ötszáz főt felvonultató utánpótlásversenyén.

2021. december 20., 20:29

Az Iskolás Sportklub gyerek atlétái Buti László edző felkészítésével és kíséretében 60 m síkfutás, 60 m gátfutás, távolugrás, 200 m síkfutás, 4x200 m és 4x100 m váltóban álltak a rajtvonalhoz.

Hirdetés

A dobogóról épp hogy lemaradva negyedik helyen végzett távolugrásban Bencze Ajnácska (4,71 m), míg 60 m síkfutásban Kuti Ágnes (8.71). A dobogó legalsó fokára négyen állhattak fel: File Ardó (4,43 m) és Kuti Ágnes távolugrásban (4,78 m), Szász Kristóf 60 m sprintben (8.16), illetve Dobai Pataky Réka 60 m gátfutásban (11.07).

Szűcs-Olcsváry Zete (5,40 m) és Lukács Renáta (4,85 m) távolugrásban, míg Bencze Ajnácska 60 m gátfutásban (10.88) a második helyen végzett. A dobogó legmagasabb fokára az udvarhelyiektől File Ardó állhatott fel 60 m gátfutásban (10.84).

A váltó számokban három dobogós helyezéssel zártak az udvarhelyiek: a 2008-as korosztályban (gyerek 1-es) a Szűcs-Olcsváry Zete–Szász Ákos–Tófalvi Csanád–Szász Kristóf alkotta váltó 4x200 méteren második lett, a lányoknál a Bencze Ajnácska–Kuti Ágnes–Dobai-Pataky Réka–Lukács Renáta váltónak 4x200 méteren sikerült az első helyet megszereznie, míg a 2010-es (gyerek 2-es és 3-as korosztály) váltó, File Ardó–Szilveszter Hunor–Hilbel Rudolf– Gergen Dániel a második helyen ért célba.

„Egy újabb fontos fordulóponthoz értünk, ami a gyerek atlétikát és rendszert illeti. A megérdemelt vakáció után sportolóim, akik 5–7 évet tölthettek velem, 2022-től az ifjúsági 3-as korosztályba lépnek. Az évek elteltek, kirepülnek, hogy folytatni tudják a közösen felépített sportpályafutásukat, nevelőedzőjüket 2022-től Bartus Attila váltja fel” – áll Buti László edző beszámolójában. Hamarosan Kuti Ágnes, Bencze Ajnácska, Dobai-Pataky Réka, Lukács Renáta, Szász Ákos, Szász Kristóf, Tófalvi Csanád és Szűcs-Olcsváry Zete vált korosztályt a Székelyudvarhelyi ISK-nál.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

Székelyhon

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

`
Krónika

Nyugdíjkifizetések: szép összeg érkezik az állami juttatás mellé

Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.

Krónika

Jó hír sokak számára: július elsejétől nő a minimálbér

A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Alcsíki sikerek a karácsonkői díjugrató versenyeken

Több dobogós helyezéssel és bajnoki döntőre feljogosító minősítéssel zárták a karácsonkői díjugrató versenyeket a Kormányi Kavalliera Sport Klub sportolói, akik két egymást követő megmérettetésen is eredményesen szerepeltek.

Jönnek a franciák és a norvégok – kedden a tévében

A férfi és női egyes mérkőzéseivel folytatódik az angol nyílt teniszbajnokság, este pedig újabb meccsek következnek a focivébén, pályára lépnek a norvégok és a házigazda mexikóiak, míg a franciák a svédekkel csatáznak.

Halmozta az érmeket, két különdíjat is szerzett a Godako a magyarországi viadalon

Ismét kiemelkedő eredményekkel tért haza az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub egy rangos versenyről. Az Igalban megrendezett Dunántúli Regionális Bajnokságról öt arany-, öt ezüst- és három bronzérmet hoztak, emellett egy ötödik helyezést is elértek.

Hőségben is remekeltek az udvarhelyi triatlonosok

Kiváló eredményekkel térhetett haza az Udvarhelyi Triatlon Club a Bözödi-tónál megrendezett Transylvania Triathlon Festivalról, a fiatal sportolók több korosztályos dobogós helyezést is begyűjtöttek.

Visszavágott a szerb-lengyel kettősnek a Góbék párosa

Mindhárom kategóriában a dobogó legfelső fokára állhattak a Góbék Teqball Team versenyzői a Monacóban rendezett hétvégi nemzetközi tornán, ahol folytatták az idei kiemelkedő szereplésüket.

Kezdődik a wimbledoni tenisztorna, pályán a nagyhatalmak a vb tizenhatoddöntőjében

Hétfő délután kezdetét veszi az év harmadik Grand Slam tornája Wimbledonban, az esti programban két, hajnalban egy mérkőzést követhetünk a labdarúgó-világbajnokság tizenhatoddöntőjében.

Dél-Afrika–Kanada, Osztrák és Holland Nagydíj – vasárnap a tévében

Alig ért véget a csoportkör, máris kezdődik az egyenes kieséses szakasz a labdarúgó-világbajnokságon. A Formula–1 mezőnye Ausztriában versenyez, a motorosok Hollandiában állnak rajthoz.

Lezárul a csoportkör a világbajnokságon – a szombati sportműsor

Mindössze három csoportban maradtak nyitott kérdések, de vasárnap hajnalra már kialakul a világbajnokság tizenhatoddöntőjének teljes mezőnye. A kínálatban emellett tenisz, Forma–1, MotoGP, golf, kerékpár és strandkézilabda is szerepel.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székely fallabdások

Hat székelyföldi csíki fiatal képviselte Romániát a portugáliai ifjúsági squash Világkupán. Hegyi Gergő az U13-as korosztályban a negyedik helyen végzett, de valamennyi versenyző értékes nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodott.

Hibátlanok csatája a vébén, folytatódnak a teniszbajnokságok – a pénteki sportműsor

Péntek este összecsap a hibátlan Franciaország és Norvégia, így az egyik válogatott biztosan elveszíti makulátlan mutatóját. Emellett újabb három csoport küzdelmei is lezárulnak a labdarúgó-világbajnokságon, miközben folytatódnak a tenisztornák.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!