Szombaton délután a városi sportcsarnokban a férfi asztalitenisz Szuperliga két székelyföldi együttese, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a Sepsi-SIC az elődöntő odavágóját játszotta. Az élvonal két legmagyarabb csapatának összecsapása izgalmasnak ígérkezett, miután az alapszakaszban megosztoztak a győzelmeken, de mindkétszer 3–2 volt a végeredmény.
A vendégek játékosa, Demeter Lehel ellenállhatatlanul indította a mérkőzését Sebastian Losóval szemben. Nem sok pontot adott ellenfelének, nagyon gyorsan, negyedóra alatt megszerezte az előnyt együttesének.
A második parharcban is a Sepsi-SIC sportolója, Huzsvár Erik ott folytatta, ahol társa abbahagyta, az első játszmát 4-re nyerte. A másodikban pedig 10–8-ra vezetett. De innen kapaszkodott vissza a meccsbe György Szilárd. Zsinórban négy szerzett ponttal kiegyenlített.
Innen pedig már egy másik meccs kezdődött.
A harmadik és a negyedik szett is a hosszabbításban dőlt el. Az előbbit a hazaiak hozták 12–10-re, utóbbit pedig az ellenfelük, úgy, hogy Szilárdnak meccslabdája volt.
A mindent eldöntő játszma jól tükrözte ezt a párharcot, Huzsvár elhúzott 7–3-ra, innen egyenlített 7–7-re György. A háromszékiek magyarországi sportolója volt higgadtabb, 11–8-ra behúzta ezt a szettet, így összesítésben 2–0-ra vezetett a Sepsiszentgyörgy.
Turoczy András rövidre foghatta volna a székelyföldi összecsapást, 2–0-ra elhúzott. Az ISK-SZAK legfiatalabb játékosa, Sánduly Levente nagyot küzdött, visszajött, kiegyenlített.
Az ötödik játszmában hol az egyik, hol a másik fél vezetett, 9–9 után az utolsó két pont a háromszékié lett.
3–0-ra nyert a Sepsi-SIC, óriási lépést tett, hogy idén döntőt játsszon.
A visszavágót április 26-án Sepsiszentgyörgyön rendezik. Az elődöntő másik ágán a Bukaresti Steaua–Besztercei CSM párharc később kezdődik.
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 0–3.
Sebastian Loso–Demeter Lehel 0–3,
György Szilárd–Huzsvár Erik 2–3,
Sánduly Levente–Turoczy András 2–3.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!