Az FK Csíkszereda feljutott a 2. Ligába

Dobos László 2019. május 18., 20:18 utolsó módosítás: 2019. május 18., 21:21

Egy fordulóval a bajnokság befejezése előtt megnyerte a labdarúgó 3. Liga 5. csoportját az FK Csíkszereda, és feljutott a 2. Ligába. Valentin Suciu legénysége szombaton délután 2–0-ra nyert a Szatmár megyei Tasnádon, és behozhatatlan előnyre tett szert a rangsor élén a második helyezett Lénárdfalvával szemben.

Óriási siker, ott a 2. Ligában a csíki együttes • Forrás: FK Csíkszereda Facebook

Borús, szeles, néha-néha eleredő esőben játszotta Tasnádon a 2018/19-es 3. ligás bajnokság utolsó előtti mérkőzését az FK Csíkszereda. A régi tasnádi temetőre épített pálya kívülről jónak tűnt, de a játékosok szerint hepehupás, helyenként dimbes-dombos talajú volt.

A vendég FK Csíkszereda már a 2. percben megszerezte a vezetést, Eder tört be a jobb oldalon, és közelről mintegy 10 méterről a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát. A folytatásban is az FK Csíkszereda uralta a mérkőzést, a 7. percben Eder mintegy 18 méterről leadott lövését a tasnádi kapus a felső léc alul mentette szögletre.

Ami késett nem múlott, a 44. percben egy 16-oson belüli kavarodásban Ederhez került a labda, aki kapásból, mintegy 10-12 méterről a bal alsó sarokba bombázta. A labda az egyik védőt érintve jutott be a hálóba (0–2). A hazaiaknak egyetlen gólhelyzetük volt az első félidőben, a 24. percben a 16-oson kívülről lőttek kapura, de a labda kapu mellé szállt.

Fotó: Sándor Csilla

Szünet után a legnagyobb helyzetek újra Eder előtt adódtak, az 54. percben kevéssel kapu fölé fejelte a labdát, a 61. percben pedig Barta bal oldali beadását követően be is rúgta a kapuba, de a gólt les címén érvénytelenítették. Később még volt egy csíki gól, de azt is érvénytelenítette a játékvezető.

A második félidőben is egyetlen veszélyesebb helyzetük volt a tasnádiaknak, a 66. percben azonban a felső léc alá tartó labdát Gyenge, a csíkiak kapusa szögletre öklözte.

A mérkőzés utolsó húsz percét is a vendég székelyföldi gárda uralta, a csíkiak növelhették volna előnyüket, de a 68. percben Majzik szabadrúgását szögletre mentette a tasnádi hálóőr, a 73. percben Eder, a 74. percben pedig Barta lőtte kapu fölé jó helyzetből a labdát.

Még volt egy nagy gólhelyzete az FK Csíkszeredának a 77. percben is, amikor Antal jobb oldali centerezését Hodgyai közelről kevéssel kapu mellé fejelte. Az utolsó percekben magabiztosan uralta a játékot a vendégek FK Csíkszereda, a lefújás után pedig a csíkiak örömtánca következett.

Az FK Csíkszereda a csíki futball eddigi legnagyobb sikerét érte el, feljutott a román másodosztályba.

Egy közel 50 fős szurkolótábor is buzdította Tasnádon az FK Csíkszeredát, ők a Székelyföldi Labdarúgó Akadémiai szilágynagyfalvi központjától utaztak el a mérkőzésre, de közel húsz magyarországi FK-drukker is kíváncsi volt a Szatmár megyei mérkőzésre.

„Természetesen nagy az öröm, elértük célunkat, feljutottunk a másodosztályba. Ez a meccs sem volt könnyebb a többinél, de a fiúk külön dicséretet érdemelnek, mert mindenki oda tetet a csontot, és bebizonyították, hogy ha nagyon akarnak, akkor bárkit le tudnak győzni ezen a szinten.

Lesz egy kisebb ünneplés, a feszültséget le kell vezetni.

Még hátra van egy mérkőzés a bajnokságból, azt komolyan vesszük, saját közönségünk előtt egy győzelemmel szeretnénk búcsúzni a 3. Ligától” – mondta a találkozó után az FK Csíkszereda edzője, Valentin Suciu.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 29. forduló:

Tasnádi Unirea–FK Csíkszereda 0–2 (0–2)
Gólszerző: Eder Gonzales (2. és 44. perc).
Játékvezetők: Avram Robert, Gheorghiță Bălan (mindketten Pitești), Vlăduț Gașpar (Marosvásárhely).
Megfigyelők: Petru Boros (Nagyvárad) és Dan Jiga (Beszterce).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Aszalos Richárd (Majzik Adrián, a 67. perctől), Mitra Szilárd, Slobodan Lalic, Nemes Milán Imre, Csürös Attila, Berde István Zsolt (Veres Szilárd, 70.), Györgyi Arthur (Antal Barna, 58.), Eder Gonzales, Magyari Szilárd (Barta Norbert, 58.), Hodgyai László. Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodedzők: Lucian Nicolau és Fekete Károly.

A bajnokság utolsó fordulójában – tét nélküli mérkőzésen – az FK Csíkszereda a Dési Unirea együttesét fogadja.