Január 26-án Bukarestben, az Operában tartják a romániai Év sportolója gálát. Szervező a Román Sportminisztérium, partnere pedig a Romániai Sportújságíró Szövetség (APSR).
Az év sportolója díjra a nőknél Simona Radiș evezőst, Loredana Toma súlyemelőt és Bianca Ghelber atlétát jelölték, a férfiaknál pedig David Popovici úszót, Cătălin Chirilă kenust és Constantin Popovici toronyugrót.
Az év csapata díjra a nőknél a Bukaresti Rapid női kézilabda együttesét, a Balázsfalvi CSM Volei Alba röplabdásait és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC női kosárlabda csapatát jelölték,
míg a férfiaknál a győztes a Kolozsvári CFR férfi futballcsapata, a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdázói és a Bukaresti Dinamo férfi kézilabda együttese közül kerül ki.
Az Év romániai parasportolója címre jelöltek között van a csíkszeredai Tămîrjan Róbert paratriatlonista is.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!