Az elmúlt héten meccssorozatok sokaságát játszották Plzenben. Két korcsoportban itt mérkőztek meg az asztalitenisz ifjúsági Európa Kupa újabb állomásán. A mezőnyben ott volt a romániai U13-as és U15-ös válogatott is, köztük a székelyudvarhelyi Toró Dávid.
Előbb a csapatversenyt rendezték meg, itt Toró a kolozsvári Pop Alexandruval alkotott párost. Nagyon jól ment a duónak, meg is nyerték az U13-asoknál a tornát.
Ami az egyénit illeti, a székelyudvarhelyi asztaliteniszező mind az U13-asoknál, mind pedig az U15-ösöknél elindult. A nagyobbaknál a nyolcaddöntőben szenvedett vereséget, míg korosztályában egészen az elődöntőig menetelt, itt a későbbi német győztestől kapott ki, így a legvégén egy arany- és egy bronzéremmel tért haza.
Edzője, egyben a válogatott trénere, György István elégedett volt tanítványa teljesítményével. „Roppant intenzív versenyen vagyunk túl. Olyan nap is volt, hogy Dávid kilenc találkozót tudott le. Végig kiegyensúlyozott volt a játéka, az, hogy kétszer állhatott dobogón, mindent elmond” – fogalmazta meg a Székely Sportnak.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!