Az Európa Kupáról hozott haza érmeket a székelyudvarhelyi asztaliteniszező

Józsa Csongor 2024. október 21., 14:51

A csehországi állomáson kétszer állhatott dobogóra Toró Dávid, a székelyudvarhelyi asztaliteniszező az U13-as Európa Kupán.

Jól ment a játék Toró Dávidnak Fotó: flickr/World Table Tennis

Az elmúlt héten meccssorozatok sokaságát játszották Plzenben. Két korcsoportban itt mérkőztek meg az asztalitenisz ifjúsági Európa Kupa újabb állomásán. A mezőnyben ott volt a romániai U13-as és U15-ös válogatott is, köztük a székelyudvarhelyi Toró Dávid.

Előbb a csapatversenyt rendezték meg, itt Toró a kolozsvári Pop Alexandruval alkotott párost. Nagyon jól ment a duónak, meg is nyerték az U13-asoknál a tornát.

A csapatverseny dobogója •  Fotó: flickr/World Table Tennis
A csapatverseny dobogója Fotó: flickr/World Table Tennis

Ami az egyénit illeti, a székelyudvarhelyi asztaliteniszező mind az U13-asoknál, mind pedig az U15-ösöknél elindult. A nagyobbaknál a nyolcaddöntőben szenvedett vereséget, míg korosztályában egészen az elődöntőig menetelt, itt a későbbi német győztestől kapott ki, így a legvégén egy arany- és egy bronzéremmel tért haza.

Edzője, egyben a válogatott trénere, György István elégedett volt tanítványa teljesítményével. „Roppant intenzív versenyen vagyunk túl. Olyan nap is volt, hogy Dávid kilenc találkozót tudott le. Végig kiegyensúlyozott volt a játéka, az, hogy kétszer állhatott dobogón, mindent elmond” – fogalmazta meg a Székely Sportnak.