Hirdetés

Az éremszerzés a magyarok célja a rövidpályás gyorskorcsolya vb-n

A Liu fivérek az éremszerzés reményével állnak rajthoz
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MTI
2021. március 05., 10:46

A magyar válogatott szeretné folytatni 2015 óta tartó éremszerző sorozatát a rövidpályás-gyorskorcsolyázók világbajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig a hollandiai Dordrechtben rendeznek.

MTI
2021. március 05., 10:46

Bánhidi Ákos, a válogatott edzője és menedzsere szerint fizikálisan sikerült előrelépnie a versenyzőknek a január végi Európa-bajnoksághoz képest, amelyen – a korábbi évek eredményeitől elmaradva – mindössze egy ezüstéremmel zártak a magyarok.

„A kontinensviadal óta nem volt probléma, így erős hónapot zártunk. De a helyzet persze nem olyan, mintha semmi sem történt volna” – mondta az MTI-nek a szakember arra utalva, hogy a válogatott döntő többsége átesett a koronavírus-fertőzésen, többen pedig kétszer is elkapták a betegséget.

Bánhidi arról is beszámolt, hogy eddig semmi panaszuk nem lehet a szervezésre, a jég is egészen kiváló, jól csúszik, ami szerinte kedvez a nagyon technikás magyar gyorskorcsolyázóknak.

Hirdetés

„Megmérkőzünk azzal, aki itt van. Ellenfélből így is van elég, ez ugyanúgy világbajnokság a hiányzó nemzetek ellenére” – jelentette ki Bánhidi azzal kapcsolatban, hogy a sportági nagyhatalmak közül a dél-koreaiak és a kínaiak is távol maradnak, valamint a japánok sem vesznek részt az eseményen.

A szakvezető úgy vélte, nem szerencsés, hogy a három ázsiai nemzet hiányzásával az olimpiai idény előtti utolsó vb-n senki nem lesz teljesen tisztában azzal, hol is tart pontosan az egész mezőnyt tekintve. Megjegyezte, ez inkább némi bizonytalanságot eredményez, mintsem előnyös vagy hátrányos, mert a távolmaradó országok versenyzőinek is nagy szükségük lenne a versenyre. Ők úgy állnak majd rajthoz a következő szezon olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatában, hogy egy teljes évet kihagytak.

Ez a váltó kétségtelenül képes behúzni az aranyat a legjobbak ellen is” 

– mondta Bánhidi az olimpiai bajnok férfi stafétáról, amelynek kizárólag a világbajnoki diadal hiányzik az aranygyűjteményéből.

Egyéniben Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang, illetve Jászapáti Petra és Kónya Zsófia képviseli a magyar színeket, Bánhidi szerint a Liu fivérek szintén az éremszerzés reményével állnak rajthoz.

„A tavalyi világbajnokságot törölték, két éve Szófiában pedig a kéztörésem miatt nem indultam. Legutóbb 2017-ben Rotterdamban szereztem érmet, épp itt az ideje, hogy újra jól szerepeljek egy világbajnokságon. És ahogy az olimpiai győzelem utáni percekben mondtam, a világbajnoki cím még hiányzik a gyűjteményemből” – mondta a hazai szövetség honlapjának a fiatalabbik Liu fivér, Shaoang.

Bátyja, Liu Shaolin Sándor visszafogottabban nyilatkozott, szerinte akkor sem kell elkeseredni, ha ez a verseny az Eb-hez hasonlóan nem sikerül túl jól, mert ennél sokkal fontosabb, hogy jól mennek az edzések, a fő cél pedig a 2022-es, pekingi téli olimpia.

A magyarok egyetlen világbajnoki címét a 25 éves Liu Shaolin Sándor szerezte 2016-ban 500 méteren, ezenkívül hat ezüst- és négy bronzérem volt a termés az elmúlt öt vb-n.

Legutóbb 2019-ben – a 2020-as szöuli vb-t a koronavírus-járvány miatt törölték – Szófiából egyetlen dobogós pozícióval, a férfi váltó harmadik helyével távoztak a magyarok.

Hollandia 1985, 1990, 1996 és 2017 után ötödször, azon belül Dordrecht először ad otthont vb-nek, amelyen pénteken a selejtezőket rendezik, szombaton az 500 és az 1500 méter küzdelmeit, valamint a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig az 1000 méter, a 3000 méteres szuperdöntő és a staféták fináléi szerepelnek a programban.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Székelyhon

Engedély nélkül lelőttek egy medvét, őrizetbe vettek két vadászt

Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.

`
Krónika

„Ez egy másik mozi”. Kelemen Hunor elárulta a Krónikának, Magyar Péter kérte-e a lemondását

A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.

Krónika

Kocsis Máté: „Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk”

„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

Csíkszeredában rajtolt a hazai tájfutóidény

Kiváló hangulatú és színvonalas viadallal kezdődött el a hazai tájfutószezon: Csíkszereda adott otthont az idény első országos versenyeinek.

GYHK-címvédés, válogatott kihívások és kulcsmeccsek a focipályákon – Helyzetbe hozunk!

A GYHK megvédte címét az Erste Ligában, miközben a labdarúgópályákon az FK és a Sepsi OSK is létfontosságú pontokért küzd. A Helyzetbe hozunk! legújabb részében a Szabó Előd a Székely Sport munkatársával, Gergely Imrével elemzi a történteket.

Érmekkel tértek haza Bukarestből a Csíki Titánok

Remek eredményekkel tért haza a Csíki Titánok tekvandócsapata, amely Bukarestben több rangos viadalon is tatamira lépett, és küzdelemben, valamint formagyakorlatban egyaránt figyelemre méltó teljesítményt nyújtott.

Kupameccsek és LaLiga-forduló a középpontban – a keddi sportműsor

Tenisszel indul a keddi kínálat, de estére a labdarúgás veszi át a főszerepet. Kupameccsek Romániában és Magyarországon, hétközi forduló a LaLigában, valamint a teremlabdarúgó Román Kupa döntője is képernyőre kerül.

A kupadöntőbe jutásért küzdenek a székelyföldi futsalcsapatok – hétfőn a képernyőn

Az elődöntőket rendezik hétfőn a teremlabdarúgó Román Kupában, az első párharcban a Marosvásárhelyi VSK a Dévai Westtel játszik, majd a második összecsapáson a házigazda és címvédő Székelyudvarhelyi VSK a Galaci Uniteddel csatázik.

Foci, motorsport és kupadöntők – a vasárnapi sportműsor

Változatos kínálat várja a sportkedvelőket vasárnap: a labdarúgás viszi a prímet, de képernyőre kerül motorsport, úszás és röplabda is. Emellett kupadöntőket rendeznek a román és a magyar kézimezőnyben is.

Alig ér véget a Sepsi OSK kiszállása, már kezdődik is az FK Csíkszereda párharca

Igazi csemege vár szombaton a székelyföldi fociszurkolókra, délben előbb a Sepsi OSK idegenbeli mérkőzését nézhetjük a Chindiával a másodosztályban, rögtön ezután következik az FK Csíkszereda hazai találkozója az Unirea Slobozia ellen a Szuperligában.

Csíkszentdomokosi dzsúdósok képviselték Romániát Szarajevóban

Bosznia-Hercegovina fővárosa, Szarajevó adott otthont az elmúlt napokban a Reménységek Európa-kupa idei első állomásának, ahol a romániai küldöttséget kizárólag csíkszentdomokosi cselgáncsozók alkották.

Székely szakember a japán lapokban: új korszak a gyorskorcsolyában

Csíkszeredából a japán szakirodalomig jutott Imre Emil: a rövidpályás gyorskorcsolya (short track) pengéinek élmélységét vizsgáló kutatása áttörést hozott, és új alapokra helyezheti a sportág technikai felkészítését.

Topfoci és Szuperliga, nagyüzem a sportpályákon – pénteken a képernyőn

Színes kínálat várja a sportkedvelőket pénteken: a labdarúgástól a kerékpáron át egészen a golfig számos eseményt követhetünk figyelemmel. Újabb fordulókat rendeznek a topligákban és az NB I-ben, miközben folytatódik a női jégkorong-világbajnokság is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!