Ezen a hétvégén, péntektől vasárnapig a franciaországi Schiltigheimben rendezték az Euro Mini Champ’s 2024-es kiadását. Ezen utánpótlás korosztályok számára – az U11-esek és az U13-asok – kiírt megmérettetés az Európa-bajnokság kisöccse. Azaz, a szakszövetség két éve szervez kontinenstornát ezen korcsoportok számára, ezt megelőzően a szakma ezt tekintette az Eb-nek.
A román válogatott szép számban képviselte magát ezen a megmérettetésen, mind a lányoknál, mind a fiúknál. Utóbbiaknál ott volt a keretben a székelyudvarhelyi Toró Dávid is. Ő harmadszor vett rész ezen az eseményen, először az U11-eseknél az ötödik, tavaly a nagyobbaknál a tizenhetedik lett.
Most is az U13-asoknál szerepelt, a négy csoportkör során nagyon jól ment, szettveszteség nélkül került fel a főtáblára. Itt sem volt megállás, sorra nyerte összecsapásait, először a negyeddöntőben veszített el egy játszámát, de a győzelmi sorozata folytatódott.
Az elődöntőben egy azerit, a döntőben pedig egy franciát múlt felül, így Toró Dávid emelhette magasba a trófeát, ezzel pedig a székelyudvarhelyi asztaliteniszsport egyik legnagyobb sikerét könyvelte el az utánpótlás korosztályban.
„Tizenöt találkozót nyert meg, a negyeddöntőig nem is veszített el szettet. Nagyon összeszedett, magabiztos, koncentrált játékot mutatott. Főképp fejben uralta az egész mezőnyt, egyszerűen kitűzte magának, hogy ezt a tornát megnyeri. Ez valami fantasztikus eredmény, kellemes meglepetés, hogy Dávid mindenkit legyűrt, olyanokat vert meg, akiktől eddig azért rendre kikapott” – mondta el a Székely Sportnak nevelőedzője, egyben szövetségi trénere, György István.
Nem lesz sok pihenő a székelyudvarhelyi asztaliteniszező számára, szeptemberben már két világkupán is részt vesz.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!