A négyszeres világbajnok német versenyző több évre szerződött a jövőre már Aston Martin néven szereplő alakulathoz, ahol a távozását tegnap bejelentő, mexikói Sergio Pérez helyét veszi át. Az átalakulóban lévő csapat kiemelte, Vettel személyében a Forma-1 történetének harmadik legsikeresebb pilótája csatlakozik hozzájuk, 53 győzelemmel, 67 dobogós helyezéssel és 57 pole-pozícióval.
„Ez egy új kaland számomra, egy igazán legendás autómárkával. Lenyűgözött a csapat idei eredménysora, és hiszem, hogy a jövő még fényesebb lesz, és valami különlegeset építhetünk föl együtt. Még mindig nagyon szeretem a Forma–1-et, és az egyetlen motivációm, hogy a rajtrács elején legyek. Az Aston Martinnal ezt teljesíteni igazi kiváltság lesz” – nyilatkozta Vettel.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!