Az arany elmaradt, de az éremszerzés azért összejött Los Angelesben

Horváth Bálint Ottó 2023. február 27., 11:49 utolsó módosítás: 2023. február 27., 13:08

Mindegyik versenyszámban az élmezőnyben végeztek a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team sportolói a múlt hétvégén Los Angelesben rendezett kiemelt viadalon. Egy érmet sikerült szerezni, Györgydeák Apor és Ester Viana Mendes bronzzal gazdagodott.

Györgydeák Apor és a brazil Ester Viana Mendes bronzérmet szereztek Fotó: Góbék Teqball Team

A székelyudvarhelyi küldöttség négy játékossal vett részt az amerikai körverseny Los Angeles-i állomásán, ahol férfi és női párosban, illetve vegyespárosban voltak érdekeltek, és egyértelműen a dobogós helyekért küzdöttek.

A megmérettetés a vegyespárosok küzdelmével kezdődött, ahol az aranyéremért hajtó Györgydeák Apor és a brazil Ester Viana Mendes hibátlan meneteléssel, öt győzelemmel csoportelsőként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba. A negyeddöntőben az amerikai ellenfelek sem jelentettek akadályt számukra, a legjobb négy között azonban két játszmában alulmaradtak a későbbi győztes, magyarországi Bányik Csaba és a francia Julian Amelie alkotta duóval szemben.

A bronzmérkőzésre viszont felszívták magukat, és szetthátrányból fordítva legyőzték a Nikola Mitro–Stephanie Brito szerb-portugál kettőst.

Ilyés Szabolcs és Barabási Kinga kettőse három győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárta a csoportkört, őket a negyeddöntőben szintén a Bányik–Amelie páros búcsúztatta, így az ötödik helyen végeztek.

Barabási Kinga és Ilyés Szabolcs az ötödik helyen végeztek Fotó: Góbék Teqball Team

Ezután következett a férfi párosok versenye, amelyen a világranglistán harmadik helyezett Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor duó két győzelemmel megnyerte csoportját.

A nyolcaddöntőben is fölényesen múlták felül magyarországi vetélytársaikat, majd a negyeddöntőben

egy látványos mérkőzésen szenvedtek vereséget a brazil válogatottat képviselő Leonardo Lendoso de Almeidától és Leonardo Santanától, ezzel pedig az ötödik helyet szerezték meg.

Női párosban Barabási Kinga és Ester Viana Mendes is asztalhoz állt, akik négy nyert és egy vesztes meccsel a másodikok lettek a csoportban. Ennek köszönhetően bejutottak az elődöntőbe, ahol viszont előbb a világbajnoki második és a tornát végül megnyerő amerikaiaktól, Carolyn Grecótól és Margaret Osmundsontól, majd a kisdöntőben a brazil válogatott Vania Moraes de Cruz és Leticia Barbosa ellen egyaránt szettelőnyről veszítettek, így be kellett érjék a negyedik hellyel.

A Góbék Teqball Team mérlege tehát egy bronzérem, egy negyedik és két ötödik hely volt Los Angelesben.

A csapatnak nincs ideje a pihenésre, hiszen egyből utaznak Dubajba a március 2. és 5. között zajló újabb rangos tornára, ahová további 14, nagyrészt fiatal játékos csatlakozik a kerethez.

A világ harmadik legjobb klubja a Góbék Teqball Team

A Nemzetközi Teqball Szövetség (FITEQ) létrehozta a klubvilágranglistát, amely az elmúlt évek eredményei után alakult ki és folyamatosan frissül.

A székelyudvarhelyi klub az előkelő harmadik helyet foglalja el a világranglistán.

A rangsort a testvérklub, budapesti Phoenix TA vezeti tetemes előnnyel, második a szerb világbajnokok sportegyesülete, az újvidéki Teqball Liman. Mögöttük a top tízben sorrendben a Los Angeles-i Bella Teq, a monacói Monaco Teqball, a budapesti Steqerz, a Rio de Janeiró-i Time Teqball, a Sao Paoló-i Teqball Santos SP, a varsói Teqnical Warsaw és a balassagyarmati Agroméra szerepel.