Tirol tartományban, a gazdag sporttörténelmi múlttal rendelkező Seefeldben, a két alkalommal is a téli olimpia sífutó- és északi összetett versenyszámának (1964 és 1976) helyszínén rendezték meg az elmúlt napokban a sítájfutó Ausztria-kupát. A VSK Csíkszereda két sportolóval volt jelen a világranglistás futamon, és ezzel elrajtolt a sítájfutó évad.
Első nap egy kissé hosszúra sikeredett sprintversenyt (5 km) rendeztek, amelyet az osztrák Tobias Habenicht nyert, aki tavaly még a sífutó világkupában szerepelt és többszörös osztrák bajnok sífutásban. Második helyre a világranglistán jelenleg harmadik svájci Nicola Müller futott be, míg harmadik a cseh Petr Horvát lett.
A csíkiakon érződött a szezon eleji forma, mindkét sítájfutónk hibázott a tájékozódásban, Szép Zoltán a 17., Szász Botond pedig a 20. helyen ért célba.
Második nap nagy hidegben, 9 kilométeres táv szerepelt a programban, mely egyben osztrák középtávú bajnokság is volt. A győztes ezúttal is Tobias Habenicht lett, aki mindössze 21 másodperccel volt gyorsabb a cseh Petr Horvátnál, harmadik helyen a svájci Gian Andri Müller zárt.
A VSK sítájfutói javuló formát mutattak, sőt Szép Zoltánnak sikerült a 10. helyen befutni és ezzel a top 10-es helyezéssel értékes világranglista pontokat gyűjtött. Szász Botond egy helyet előrelépve a 19. helyen végzett.
A csíkiak számára a következő megmérettetés a Ski-O Tour lesz január 8-15. között, amelynek Ramsau (Ausztria) és Val Müstair (Svájc) ad otthont.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!