Ausztriában kezdték a szezont a csíki sítájfutók

Dobos László 2022. december 19., 11:19

Elkezdődött a 2022-2023-as szezon a sítájfutóknak. A VSK Csíkszereda sportolói Ausztriában álltak rajthoz, ahol Szép Zoltán az előkelő 10. helyen végzett az Ausztria-kupán.

Szép Zoltán (balról) és Szász Botond Seefeldben Fotó: VSK Csíkszereda

Tirol tartományban, a gazdag sporttörténelmi múlttal rendelkező Seefeldben, a két alkalommal is a téli olimpia sífutó- és északi összetett versenyszámának (1964 és 1976) helyszínén rendezték meg az elmúlt napokban a sítájfutó Ausztria-kupát. A VSK Csíkszereda két sportolóval volt jelen a világranglistás futamon, és ezzel elrajtolt a sítájfutó évad.

Első nap egy kissé hosszúra sikeredett sprintversenyt (5 km) rendeztek, amelyet az osztrák Tobias Habenicht nyert, aki tavaly még a sífutó világkupában szerepelt és többszörös osztrák bajnok sífutásban. Második helyre a világranglistán jelenleg harmadik svájci Nicola Müller futott be, míg harmadik a cseh Petr Horvát lett.

A csíkiakon érződött a szezon eleji forma, mindkét sítájfutónk hibázott a tájékozódásban, Szép Zoltán a 17., Szász Botond pedig a 20. helyen ért célba.

Második nap nagy hidegben, 9 kilométeres táv szerepelt a programban, mely egyben osztrák középtávú bajnokság is volt. A győztes ezúttal is Tobias Habenicht lett, aki mindössze 21 másodperccel volt gyorsabb a cseh Petr Horvátnál, harmadik helyen a svájci Gian Andri Müller zárt.

A VSK sítájfutói javuló formát mutattak, sőt Szép Zoltánnak sikerült a 10. helyen befutni és ezzel a top 10-es helyezéssel értékes világranglista pontokat gyűjtött. Szász Botond egy helyet előrelépve a 19. helyen végzett.

A csíkiak számára a következő megmérettetés a Ski-O Tour lesz január 8-15. között, amelynek Ramsau (Ausztria) és Val Müstair (Svájc) ad otthont.