Leclerc mellől a világbajnoki címvédő Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője startolhat majd, a harmadik rajtkocka pedig a másik Red Bullt vezető, mexikói Sergio Pérezé lett. A hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) ötödikként zárta az időmérőt honfitársa, a McLarennel versenyző Lando Norris mögött.
A hazai közönség előtt szereplő Daniel Ricciardo (McLaren) a hetedik rajthelyet csípte el, míg Leclerc csapattársa, a spanyol Carlos Sainz Jr. az utolsó gyors körében hibázott, és így csak kilencedik lett.
Az időmérő edzést kétszer félbe kellett szakítani piros zászlóval: először az első szakaszban Lance Stroll (Aston Martin) és Nicholas Latifi (Williams) ütközése, majd a záró, harmadik részben Fernando Alonso (Alpine) balesete nyomán.
Az 58 körös Ausztrál Nagydíj vasárnap romániai idő szerint reggel 8 órakor kezdődik Melbourne-ben.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!