Australian Open: Halep, Cîrstea és Begu is készülhet a második körre

Agerpres 2022. január 18., 11:34 utolsó módosítás: 2022. január 18., 11:40

Két szettben, 6–4, 6–3-ra legyőzte kedden Melbourne-ben a lengyel Magdalena Frecht és továbbjutott az Australian Open második fordulójába Simona Halep. Sorana Cîrstea a cseh Petra Kvitovát, Irina Begu a francia Oceane Dodint búcsúztatta.

Halep sikerrel vette az első akadályt, a lengyel lány után brazil ellenféllel találkozik Fotó: Facebook/Australian Open

A 14. kiemelt román teniszező és 24 éves lengyel ellenfele közötti mérkőzés másfél órát tartott.

A tavaly a torna negyeddöntőjéig és 2018-ban a fináléig eljutó Simona Halep breakkel kezdett, de Magdalena Frecht a következő két gémet megnyerte. Ezután a román teniszező átvette az irányítást, és 5–2-re növelte az előnyét. A WTA-ranglistán 102. helyezett lengyel játékos 5–4-re felzárkózott, de egyenlíteni már nem tudott, a szett Halep 6–4-es győzelmével zárult.

A konstancai sportoló brékkel kezdte a második játszmát, de a következő három gémet Frech nyerte. A volt világelső bekeményített, és sorozatban öt gémet megnyerve 6–3-ra lezárta a szettet és a mérkőzést. Simona Halep korábban egyszer lépett pályára Magdalena Frech ellen, a prágai torna negyeddöntőjében két szettben (6–2, 6–0) legyőzte a lengyel lányt.

A román teniszező a továbbjutásért 154.000 ausztrál dollárt és 70 WTA-pontot kap. A következő fordulóban az amerikai Katie Volynets-et legyőző, brazil Beatriz Haddad Maia lesz az ellenfele.
Bejutott az Australian Open második fordulójában további két román teniszező, Sorana Cîrstea és Irina Begu is. Előbbi két szettben (6–2, 6–2) a WTA-listán 19. cseh játékost, a kétszeres Grand Slam-győztes Petra Kvitovát múlta felül. Utóbbi több mint két és fél órán át tartó mérkőzésen a francia Oceane Dodint búcsúztatta három játszmában (2–6, 7–5, 6–3) a tornától.

Cîrstea ellenfele a szlovák Kristina Kucova, Begué pedig a 19. helyen kiemelt, belga Elise Mertens lesz a legjobb 64 között.