Hirdetés

Australian Open: Fucsovics nagy csatában jutott tovább

Fucsovics Márton megküzdött a továbbjutásért
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton

MTI
2023. január 16., 13:50

Fucsovics Márton több mint négyórás küzdelemben továbbjutott a férfi egyes második fordulójába az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A nőknél három magyar játékos volt érdekelt a hétfői játéknapon, Bondár Annának jött össze a továbbjutás.

MTI
2023. január 16., 13:50

A világranglistán 78. helyezett Fucsovics az argentin Federico Coriával (76.) szállt szembe, kettejük korábbi egyetlen találkozóját a magyar nyerte a 2017-es vicenzai chellenger-versenyen. A 30 éves Fucsovics élete hatodik AO-főtábláján szerepel, ahol eddigi legjobb eredményeként kétszer is nyolcaddöntőt játszott Roger Federerrel. Jó előjelnek számított, hogy bő egy hete megnyerte a canberrai challenger-tornát, mint ahogy az is, hogy a dél-amerikai ellenfél eddig kétszeri nekifutásra sem tudott mérkőzést nyerni a legjobbak között Melbourne-ben.

Hirdetés

Második összecsapásuk egy-egy brékkel indult, majd a nyíregyházi játékos 4:5-nél ismét elvesztette az adogatását, ami a szettjébe került. A folytatásban Coria öccse 3:0-ra meglépett, de Fucsovics utolérte őt, 4:4-nél brékelt, majd ötödik játszmalabdáját értékesítve kiszerválta a szettet.

A meccs harmadik órájában rajtoló harmadik felvonásban a franciák elleni, februári selejtezőre készülő magyar Davis Kupa-válogatott vezére 1:2-nél elbukta az adogatását, majd 2:5-nél is, így 2 óra 35 percnél jöhetett a negyedik játszma. Ebben az MTK játékosa 0:2-ről egyenlített, az ötödik gém pedig 15 (!) labdamenetet hozott.

A szettet lezáró rövidítésben 6-6-nál az argentin két pontra volt a diadaltól, de azok Fucsovics neve mellé kerültek, aki 3 óra 40 percnél ismét kiegyenlített.

Az utolsó játszmában 1:0-nál Coria ápolást kért, majd elbukta az adogatását (3:0), ez a brékelőny pedig megmaradt, sőt, 5:2-nél sikerült hetedszer is elvenni a rivális szerváját, és ezzel lezárni az összecsapást, amely 4 óra 14 percig tartott.

Fucsovics - aki tavaly a nyitókörben búcsúzott az Australian Openen - a 64 között a 17. kiemelt olasz Lorenzo Musettivel (19.) vagy a dél-afrikai Lloyd Harrisszel (186.) találkozik.

Australian Open, férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Federico Coria (argentin) 4:6, 7:5, 2:6, 7:6 (8-6), 6:2.

Bondár nyerte a magyar–román csatát

Bondár Anna bejutott a második fordulóba az ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján. A világranglistán 81. játékos a nyitókörben a román Ana Bogdannal (63.) csapott össze, a nyitójátszmában kétszer is elvette ellenfele adogatását, miközben sikeresen hárított négy bréklabdát, és 34 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban Bondár 2:0-ra vezetett, de a 30 éves román összeszedte magát, és sorozatban hat gémet hozva kiegyenlített.

Az utolsó felvonásban 3:2 után egymás után három brék következett, majd a magyar játékos hozta a szerváját, és 5:3-ra elhúzott. Innen már nem volt visszaút Bogdan számára, a 25 éves Bondár a mérkőzés utolsó hét labdamenetéből hatot nyerve, 2 óra alatt győzött.

A világranglistán 89. helyezett Udvardy Panna a kolumbiai Camila Osorióval (84.) játszott, aki az elején 4:1-re elhúzott, de a magyar játékos utolérte őt, csakhogy 4:5-nél megint elvesztette az adogatását, ami már a szettbe került. A második játszma is 4:1-gyel indult a rivális javára, ám ezúttal a 24 éves Udvardy már nem tudott gémet nyerni, és 1 óra 20 perc alatt kikapott.

Gálfi Dalma (88. a világranglistán ) esélytelen volt a kínai Cseng Csin-vennel (28.) szemben, aki ellenállhatatlanul ütött, és sorozatban 11 gémet hozott. A 24 éves magyar teniszező - akit betegség hátráltatott a közelmúltban, és idén még nem volt győztes meccse - ekkor két játékot nyert, de a 29. kiemelt ázsiai hatodszor is elvette Gálfi adogatását, és lezárta a találkozót.

A román játékosok közül Ana Bogdan mellett még a 161. helyen jegyzett Jaqueline Cristian is kiesett, aki nem tudott méltó ellenfele lenni a világranglista harmadik helyén álló, amerikai Jessica Pegulának, és alig 59 perc alatt 6:0, 6:1 arányban maradt alul. Romániának még három képviselője van Melbourne-ben, Irina Begu, Sorana Cîrstea és Patricia Țig kedden lépnek pályára.

Australian Open, nők, 1. forduló (a 64 közé jutásért):

Bondár Anna-Ana Bogdan (román) 6:2, 2:6, 6:3

Camila Osorio (kolumbiai)-Udvardy Panna 6:4, 6:1

Cseng Csin-ven (kínai)-Gálfi Dalma 6:0, 6:2

Jessica Pegula-Jaqueline Cristian 6:0, 6:1

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új korszakot nyit a Gyergyói Hoki Klub: nagyobb szerepet kap a saját utánpótlás

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.

Spanyolország a világ tetején, nem sikerült a címvédés Argentínának

Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.

Székelyhon

Villámárvíz öntötte el Bușteni-t, autókat sodort el az ár – videókkal

A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.

`
Krónika

Fizetni kell, ha az ember a saját kútvizét issza? Az illetékes hatóság tisztázta a helyzetet

Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).

Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Ez is érdekelheti

Sörözhetünk a lelátón, engedélyezik a pirotechnikai bemutatókat a stadionokban

Új szabályok lépnek életbe a romániai stadionokban. A legfontosabb változás, hogy bizonyos feltételek mellett ismét lehet sört fogyasztani a lelátókon, emellett szabályozott keretek között pirotechnikai bemutatókat is lehet szervezni.

Dobogós helyezésekkel tértek haza az udvarhelyiek az ország legnagyobb triatlonversenyéről

Remek eredményeket ért el az Udvarhelyi Triatlon Club csapata a Temesváron megrendezett Timișoara Triathlon 2026-on. Románia legnagyobb nemzetközi triatlonversenyén 23 ország több mint ezer sportolója állt rajthoz.

Konferencialiga-selejtező, Tour de France és tenisz – kedden a tévében

A Győri ETO FC a Konferencialiga-selejtezőben lép pályára a luxemburgi Atert Bissen vendégeként, a Tour de France egyéni időfutammal folytatódik, emellett Estorilban, Prágában és Hamburgban is tenisztornákat rendeznek.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székelyföldi ökölvívók

Biztató eredményeket értek el Brăilán és Budapesten a székelyföldi ökölvívók: Szőcs Bence ezüstérmet nyert a nemzetközi tornán, Mailát András pedig ötödik lett a magyar felnőtt bajnokságon.

Franciaországba utazik BL-meccsekre a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Az európai szakszövetség elkészítette a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első körének sorsolását. Az uránban ott volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK neve is.

Előbb az FK Csíkszereda, azután a Sepsi OSK idénynyitó bajnoki meccse – a hétfői sportműsor

Nekivág a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának a két székelyföldi klub. Mindketten idegenben indítják az évadot, a csíkszeredaiak az újonccal, a háromszékiek a fővárosban.

Két ezüstérmet szereztek a székely tandemkerékpárosok az Európa-kupán

Szombaton, a szlovákiai Puhón rajtolt el a 29. European Para Cycling Cup, ahol a székelyföldi Blága Emőke és Péter Ágnes is rajthoz állt. Ruzsa Lehel tanítványai fantasztikus eredményt értek el, két ezüstérmet szereztek a kontinensviadalon.

Új szakosztállyal bővült a VSK Csíkszereda

Látássérült kerékpáros szakosztállyal bővült a VSK Csíkszereda – július közepétől készül és versenyez Blága Emőke és Péter Ágnes, akik Ruzsa Lehel irányítása alatt első női tandemcsapataként világkupán és Európa-bajnokságon is szerepeltek már.

A vb-döntő koronázza meg a vasárnapi sportműsort

A vasárnapi sportműsor csúcspontját a labdarúgó-világbajnokság döntője jelenti, amelyben Argentína és Spanyolország küzd meg az aranyéremért. A finálé mellett Forma–1, Szuperliga-meccsek, Tour de France, tenisz és motokrossz is színesíti a kínálatot.

Rögbivel és tenisszel hangolunk a bronzcsatára – szombaton a tévében

Ma éjfélkor Miamiban rendezik meg a vébé bronzmeccsét Franciaország és Anglia között. Addig is számtalan rögbimeccset nézhetünk, az F1 mezőnyének Belgiumban lesz időmérője, a bajnokságban bemutatkozik a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!