Australian Open: Fucsovics búcsúzott, Halep tovább menetel

Horváth Bálint Ottó 2021. február 12., 13:44 utolsó módosítás: 2021. február 12., 13:49

A harmadik forduló jelentette a végállomást Fucsovics Márton számára az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Simona Halep viszont simán nyert, és bejutott az év első Grand Slam tornájának nyolcaddöntőjébe.

Simona Halep folytatja menetelését Fotó: Facebook/Simona Halep

A pénteki játéknapon az egyedül versenyben maradt magyar teniszező a kanadai színeket képviselő Milos Raoniccsal találkozott. Ellenfele előkelőbb helyet foglal el a férfi világranglistán, és érvényesíteni tudta a papírformát. Fucsovics Márton ezúttal nem tudott meglepetést okozni, mint az előző körben, amikor öt játszmában kiejtette a szintén jobban rangsorolt, svájci Stanislas Wawrinkát.

A mérkőzés szoros első szettel kezdődött, amelyet a 14. helyen kiemelt Raonic a rövidítésben nyert meg. A szintén kiegyensúlyozott második játszmát viszont a magyar játékos hozta.

A folytatásban azonban a kanadai nem sok esélyt adott Fucsovicsnak, aki már csak négy játékot tudott megnyerni.

A nőknél két román játékos is érdekelt volt a harmadik fordulóban. Sorana Cârstea két játszmában alulmaradt az esélyesebbnek számító cseh Marketa Vondrousovával szemben, míg Simona Halep remek játékkal győzte le az orosz Veronika Kudermetovát.

A világranglista második helyezettje 6:1-es első szett után került előnybe, majd ellenfele kissé feljavult, de a győzelmét semmi nem veszélyeztette.

Halep ezzel az újabb sikerrel bejutott a melbourne-i torna nyolcaddöntőjébe, ahol vasárnap a francia Fiona Ferro és a lengyel Iga Swiatek közötti párharc győztesével játszik.