HIRDETÉS

Australian Open: Fucsovics, Babos és Halep is továbbjutott

Fucsovics megküzdött a továbbjutásért
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton

2021. február 08., 12:34

Több magyar és román teniszező volt érdekelt az ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján. Az év első Grand Slam tornáján korlátozott számban ugyan, de nézők előtt zajlanak a mérkőzések a Melbourne Parkban.

2021. február 08., 12:34

A nyitónapon két magyar és öt román játékos lépett pályára, közülük négyen jutottak túl az első fordulón.

HIRDETÉS

A férfi főtáblán a 29. születésnapját ünneplő Fucsovics Márton fordulatos küzdelemben, öt játszmában győzött a hazai közönség előtt szereplő Marc Polmans ellen.

A világranglistán 55. helyezett magyar játékosra a következő körben a háromszoros Grand Slam-bajnok, svájci Stanislas Wawrinka vár.

A női egyes mezőnyében Babos Tímea is bejutott a második fordulóba, a világranglistán 114. helyen álló versenyző két szoros szettben verte a belga Ysaline Bonaventure-t. Babosra – aki címvédőként társa, a francia Kristina Mladenovic visszalépése miatt nem indul párosban – a legjobb 64 között az orosz Anasztaszija Potapova vár.

A világ második legjobb női játékosa, Simona Halep könnyed sikerrel kezdte menetelését, két sima szettben múlta felül a hazaiakat képviselő Lizette Cabrerát, a következő ellenfele a horvát Alja Tomljanovic lesz.

Két román teniszező egymás ellen játszott, Sorana Cârstea semmi esélyt nem adott Patricia Țignek, és készülhet a WTA-rangsorban 9. helyet elfoglaló cseh Petra Kvitova elleni találkozóra.

Irina Begu és Mihaela Buzărnescu számára viszont már az első fordulóban véget ért a verseny, előbbi két játszmában kapott ki a szerb Nina Stojanovictól, utóbbi három szettre kényszerítette a román származású, de kanadai színekben versenyző, korábbi Grand Slam-győztes Bianca Andreescut.

A harmadik magyar részvevő Balázs Attila, illetve a hatodik román induló Ana Bogdan a keddi játéknapon játszanak.

Tenisz, Australian Open, 1. forduló:

férfiak
Fucsovics Márton–Marc Polmans 4:6, 6:3, 6:1, 6:7 (3:7), 6:3,

nők
Babos Tímea–Ysaline Bonaventure 7:6 (7:0), 6:4,
Simona Halep–Lizette Cabrera 6:2, 6:1,
Sorana Cârstea–Patricia Țig 6:2, 6:1,
Nina Stojanovic–Irina Begu 6:3, 6:4,
Bianca Andreescu–Mihaela Buzărnescu 6:2, 4:6, 6:3.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A második félidőben saját kezébe vette sorsát a Sepsi OSK

Hetvennégy nap után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, és mikor, ha nem a legjobbkor: a pénteken este hazai pályán a második félidőben talpra állva húzta be az FC Botoșani elleni kiesési rangadót.

Hol van már az FK Csíkszereda nagy menetelése? Lecsúszhat a tabella harmadik helyére

Elfocizgatott, a vezetést megszerezte az FK Csíkszereda a Resicabányai CSM otthonában a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti játéknapjának meccsén. A döntetlennel ők lehetnek elégedettebbek.

Székelyhon

Hatalmas jégeső okozott károkat Udvarhelyszéken

Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.

`
Krónika

Mielőtt kitörne a pánik: miben tartsuk, hová menekítsük megtakarításainkat?

A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.

Krónika

Orbán Viktor egyetért George Simionnak a nemzetek Európájáról alkotott véleményével

A magyar kormány semmilyen elszigetelést, retorziót nem támogat Romániával szemben – jelentette ki pénteken Orbán Viktor.

Főtér

Mi történt május 4-én Romániában? És mi jöhet?

Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.

Ez is érdekelheti

Egymást érik a rangadók a topligákban – a vasárnapi sportműsor

Rendkívül izgalmas vasárnap vár a sportkedvelőkre, a kínálatból kiemelkedik az El Clásico az FC Barcelona és a Real Madrid között, de Liverpool–Arsenal és Leverkusen–Dortmund párharcot is rendeznek. A foci mellett több más sportág közül is választhatunk.

Maraton másképp, futók lepték el Tusnádfürdőt (videóval)

Több mint kétszázötven résztvevő nevezett szombaton a tizenötödik alkalommal megrendezett Tusnád Marathonra, amely mára közösségi és kulturális eseménnyé nőtte ki magát. Tusnádfürdő központjából rajtoltak, és a Szent Anna-tó partjáig szaladtak.

Pályán az FK Csíkszereda és a Kolozsvári CFR, Győr–Fradi kézimeccs – a szombati sportműsor

Idegenben játszik az FK Csíkszereda és a Kolozsvári CFR is. A magyar női kézilabda-bajnokság aranyérmesét döntheti el a rangadó. Egy helyen, mit és hol nézünk.

Vörösszőnyeg a legjobbaknak: sportolói előtt tisztelgett Kézdivásárhely

Kézdivásárhely önkormányzata, a KSE Sportegyesület, valamint a helyi Sportiroda csütörtökön este ünnepélyes keretek között díjazta a céhes város azon sportolóit, akik nap mint nap feszegetik saját tűrőképességük határait, hogy elérjék a dobogó csúcsát.

A dobogó tetején az országos ifibajnokságon a Székelyudvarhelyi ISK asztaliteniszcsapata

Nem talált legyőzőre a székelyföldi együttes az U15-ös országos bajnokság csapatversenyében, az aranyérmet akasztották a nyakukba.

Kiesési rangadók napja – a pénteki sportműsor

Az idei szezon legfontosabb hazai mérkőzésére készül a Sepsi OSK, addig is szoríthatunk a Buzăunak, hogy minél jobb eredményt érjen el a Slobozia ellen. Folytatódik a római tenisztorna, rajtol az olasz körverseny.

Deák Zsombor profi triatlonista három földrészen kergeti az álmait

A triatlon a legnehezebb sportágak közé tartozik: egy 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km szaladásból álló Ironman verseny fizikailag hatalmas megterhelést jelent a sportolóknak. A többszörös világkupa-dobogós Deák Zsombort kérdeztük.

Tizenötödször rajtol el a Tusnád Marathon

Tizenötödik alkalommal rendezik meg szombaton a 23,2 km-es, kihívásokkal teli Tusnád Marathont, amely nemcsak futóverseny, hanem közösségi és kulturális esemény is egyben. A verseny Tusnádfürdőről rajtol, és a Szent Anna-tónál ér célba.

Nagy este az európai kupákban: jönnek az elődöntők visszavágói

Csütörtök este négy labdarúgó elődöntőt is rendeznek az európai kupákban, de szerepel még a kínálatban tenisz, női kerékpár, kézilabda Eb-selejtező és magyar futsalbajnoki is.

Fiatal harcosok a dobogón: eredményes országos bajnokságot zártak a csíki tekvandósok

Kilenc dobogós helyezéssel tértek haza a Csíki Titánok fiatal tekvandósai a múlt hétvégén Konstancán megrendezett országos tekvandóbajnokságról. Az egyesület sportolói egy arany-, négy ezüst- és négy bronzérmet szereztek.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!