Az asztalitenisz B divízióban, ami a harmadosztálynak felel meg, harminckét csapat szerepel, az együtteseket a szövetség négy csoportba sorolta. Székelyudvarhelyen a 2-es és a 3-as csoport tagjai ragadnak ütőt, a mérkőzéseket a városi sportcsarnokban rendezik, a B divíziós torna pénteken reggel kezdődik és vasárnapig tart.
A csapatokra az első két nap három-három mérkőzés vár, ezek 9-től, 11-től, illetve fél 5-től kezdődnek, vasárnap pedig egy-egy meccset játszik a mezőny reggel 9-től.
A házigazda ISK-SZAK négy csapatot szerepeltet a harmadosztályban, közülük hárman játszik a hétvégén. „Három csapatunk lesz érdekelt most, ezekben a főleg a fiatalok játszanak, de mindegyikben van egy-egy tapasztalt játékos is.
Amúgy mindegyik csapatnak az a célkitűzése, hogy bennmaradjon a B divízióban. Az 1-es csapatunknak van esélye feljutni az A divizóba, de minden az asztalnál dől el” – mondta el a Székely Sport megkeresésére György István edző.
Két csoport, az 1-es és a 4-es már lejátszotta mérkőzéseit, a múlt hétvégén Moinești-en rendezték számukra az őszit teremtornát, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK negyedik együttese (Bedő Bálint, Kis Bence, Pajzs Ákos, Balázs Hunor) a 6. helyen végzett.
A B divízióban két teremtornát rendeznek, a másodikat valószínűleg jövő februárban, akkor is hét mérkőzés vár a mezőnyre. Az alapszakaszt követően az első helyezettek keresztbe oda-visszavágót játszanak a második pozíciókban végzőkkel, a győztes pedig feljut a másodosztályba. A csoportok utolsó helyezettjei kiesnek.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!