Hétvégén ünnep, idénybeli rajt, fesztivál lesz Székelyudvarhelyen – vezette fel a csütörtök déli sajtótájékoztatót György István, a helyi ISK-SZAK vezetője, edzője. Aztán kibontotta, hogy miért is ezek a címszavak.
A 15. kiadásához érkezett a Székelyudvarhelyért Kupa elnevezésű utánpótlás asztalitenisz-verseny. Ezt az idéntől átkeresztelték, ezzel is adóznak a nem rég elhunyt oktató, edző előtt, ugyanis a Nagy Ferenc Emlékversenyre keresztelték át a négy korosztályt (9-től 15 évesekig) átfogó megmérettetést.
„Magyarországról, a Vajdaságból és Romániából érkeznek az asztaliteniszezők. Lányok és fiúk egyaránt. A leigazolt sportolóknak szóló versenyt szombaton tartjuk a városi sportcsarnokban.
– mondta György István.
Vasárnap 17 órától pedig jön a férfi asztalitenisz Szuperliga új idényének első fordulója, az ISK-SZAK a Besztercét látja vendégül. „Jó szezont tudunk magunk mögött. Csak a Steauától szenvedtünk vereséget, a mezőny többi tagját legyőztük. Az ezüstérem kötelez, hogy idén is ott legyünk a dobogón. Azt is tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz, mindenki sokkal jobban felkészül ellenünk. Jó a csapatunk, bízom az eredményes szezonban” – fejtette ki Tamás Szabolcs, az udvarhelyiek játékosa.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK idén is a Sebastian Loso, György Szilárd, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente összeállítással kezdi a bajnokságot.
Az emlékversenyt és a szülő-gyerek megmérettetést, a Szuperligás szereplést is segíti a Hargita Megyei Tanács pályázati rendszerén elnyert pénzösszeg. „Nagyot fejlődött az elmúlt években az ISK-SZAK. Ez a fiatalok számára nagy lehetőséget jelent, hogy profi szintre vihessék a tudásukat. Ezúttal lesz egy családi hétvége is, tehát a sport megmutatja, hogy igazán közösségformáló ereje van. Odafigyelünk a sportklubok által megfogalmazott kérésekre, jó a kommunikációnk velük, mi így tudjuk szolgálni az együtteseket” – mondta el a sajtótájékoztatón Bíró Barna Botond, a Hargita Megyei Tanács alelnöke.
Mindhárom versenyre e a belépés díjtalan.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!