Történelem, régi fényképek és érmek, sikerek, csalódások, valamint a megfeszített munka és kitartás története ez, amelyben az asztalitenisz legnagyobbjainak, György Szilárdnak, Fejér-Konnert Andrásnak, Nagy Leventének és másoknak olvasható a története, az általuk elért eredmények és sikerek. A kötet összefoglalja az asztalitenisz történelmét Erdélyben, Székelyföldön,
valamint az egyre eredményesebb székelyudvarhelyi sikereket, egészen a napjainkban mutatott kiváló nemzetközi és hazai eredményekig.
A kiadvány több mint száz oldalon, bőséges képanyaggal illusztrálva meséli el az elmúlt évtizedek történetét. 2020-ban a versenyszintű székelyudvarhelyi asztalitenisz már az ötvenedik évfordulóját ünnepelhette, a kötet ennek apropóján (is) jött létre.
A könyvet Katona Zoltán székelyudvarhelyi újságíró írta és szerkesztette, akinek ez a nyolcadik ilyen jellegű munkája. Katona korábbi televíziós és rádiós műsorvezető–riporter, újságíró és szerkesztő,
jelenleg a Székelyhon napilap mellékleteinek (Erdélyi Sport, Kilátó, Liget), illetve a Székelysport.ro munkatársa.
Emellett főleg helytörténeti könyveket, kiadványokat ír és szerkeszt.
A könyv írásában közreműködött Balázs Árpád, Józsa Csongor és dr. Nagy Levente, a szöveggondozás Bálint Kinga-Katalin munkája, a borító Erdély Bálint Előd fotójából készült, a tördelést, nyomdai előkészítést és kivitelezés pedig a Top Invest Kiadó végezte.
A kiadvány ára 45 lej, az első ötven megrendelő, illetve vásárló egy ajándék 2021-es csapat falinaptárt is magáénak tudhat. Megrendelni és megvásárolni Székelyudvarhelyen, a Park utca 1. szám alatti asztaliteniszteremben lehet, valamint telefonon a 0740-154486-os számon vagy emailben a gyorgyistvan80@gmail.com címen, idővel pedig az udvarhelyi könyvesboltokban is kapható lesz.
A könyv népszerűsítésének médiapartnere a Székelysport.ro.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!