Az első napon a Román Kupa szerepelt a programban, ahol a VSK Csíkszereda két aranyérmet szerzett: Lajos Orsolya (63 kg-os súlycsoport) és Radvánszki Szilárd (81 kg) is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Közel volt az éremhez két csapattársuk, Székely Botond (60 kg) és Mihály Hunor (81 kg), akik a bronzéremért vívott csatában maradtak alul, így az ötödik helyen végeztek. Szintén ötödik lett Kocsis Hunor (100 kg), aki a Csíkszeredai Sportklub színeit képviselte.
Másnap földharcban (ne-waza) avattak bajnokokat, ahol Lajos Orsolya (63 kg) és Radvánszki Szilárd (81 kg) ismét a dobogó legmagasabb fokára állhatott, és felnőtt bajnoki címet szereztek. Földharcban Kocsis Hunor (+81 kg) ötödik lett, míg Mihály Hunor (81 kg) és Székely Botond (66 kg) a 7. helyen végzett.
A csíki sportolókat Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők készítették fel.
A Román Kupa éremtáblázatán, illetve pontversenyében a VSK Csíkszereda az előkelő 6. helyen végzett a 34 klub közül. A földharcbajnokság klubok közötti versenyében a férfiaknál a második, a nőknél pedig a harmadik helyen zárt a VSK Csíkszereda.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!