Aranyérmet szerzett a strandbirkózó Európa-bajnokságon az udvarhelyi sportoló

Sebestyén Ervin 2024. július 22., 20:24 utolsó módosítás: 2024. július 23., 15:07

Temesváron rendezték az idei strandbirkózó Európa-bajnokságot, amelyen a Székelyudvarhelyi ISK is képviseltette magát kitűnő sportolóival. Különböző korosztályokban zajlottak a küzdelmek, a székelyföldieknek mindegyik éremből sikerült bezsebelniük egyet.

Lőrincz Magor a dobogó legtetején Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK-Birkózás

A kontinensviadalon összesen 19 különböző országból érkező birkózó tesztelhette tudását, az udvarhelyi klubot négy sportoló képviselte. Rendkívül nagy volt a hőség, viszont kiválóan teljesített mindenki.

A kadet (U17) korosztályban ketten is a döntőig meneteltek. Egyed Gergő a 60 kg-os kategóriában kiválóan küzdött, a fináléban is nagyon jól teljesített, viszont végül ezüstérem került a nyakába.

Lőrincz Magor a 80 kg-os kategóriában nem talált legyőzőre, mindenkit maga mögé utasított, így végül megnyerte az Európa-bajnokságot és aranyéremmel gazdagodott.

A junior (U20) korosztályban, a 90 kg-os súlycsoportban Lőrincz Balázs küzdött nagyot, aminek végül egy bronz lett a jutalma.

Kiválóan teljesítettek az udvarhelyiek az Eb-n •  Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK
Kiválóan teljesítettek az udvarhelyiek az Eb-n Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK

Az ISK csapatát még Kacsó Ábel képviselte, akinek nem jött össze az éremszerzés. Négyből tehát három sportoló felállhatott a dobogóra, mindegyik éremből sikerült bezsebelni egyet.

A Marosvásárhelyi ISK színeiben Yanis Man ezüstérmet nyert az U15-ös korosztály 45 kg-os súlycsoportjában, a klubot még Nagy István és Csipkés Balázs képviselte, míg a BSG-től Georgiana Hărșan megszerezte az Eb-címet, David Soare és Florentina Manțog a harmadik helyen végzett.