Olaszországban, Lombardia tartományában véget értek az 5. Veterán Téli Világjátékok, a 2024. évi Winter World Masters Games küzdelmei, amelyen remek székelyföldi siker született: a 30 éven felüliek hokitornáján a Csergő-testvérek által a 25 éve alapított Csíkszeredai Fortunato Devils végzett az első helyen.
A világeseményre 30 éven felüliek nevezhettek, jégkorongban pedig külön torna zajlott a 30 éven felüliek, az 50 éven felüliek, valamint a 60 éven felüliekből álló csapatok számára.
A Fortunato Devils a csoportmérkőzések során 16–1-re legyőzte az olasz HC Chiavenna Alcool Gran Riserva csapatát, 2–0-ra a cseh HC Hunters Homole gárdát, majd 6–2-re az ausztráliai Brasbane Rusty Bladerst.
Az elődöntőben Csergőék újra az olaszokkal kerültek össze, akik ellen 13–2-es győzelmet arattak, a döntőben pedig újra az ausztráliai alakulattal, akiket 9–3-ra vertek meg.
A +30-as korosztályban győztes együttes összetétele: Csedő Zoltán (kapus), Zerkula Zsolt, Kovács Norbert, Nyerges Lajos, Bálint Attila, Bíró Tamás, Moldován Ervin, Csergő Zsolt, Gergely Attila, Flinta Botond, Sprencz István, Kolozsi Loránd, Kánya Attila, Szőcs Botond és Szőcs Hunor (mezőnyjátékosok).
A Csíkszeredai Fortunato Devils négy évvel ezelőtt, 2020-ban is részt vett a téli világjátékokon, akkor ezüstérmesek lettek a házigazdák együttese, a Dom`s Hockey Innsbruck csapata mögött.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Hosszú éveken keresztül kastélyrom előtt haladtak el a Héderfáján átutazók, sokan nem is gondolták, hogy egyszer még eredeti pompájában tündökölhet a Barabássy-kúria. Az udvarházat 2008-ban kezdte felújítani a család, most pedig bárki megcsodálhatja.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!