A hazai közönség előtt játszó romániai játékosok szombaton délután is folytatták nagyszerű teljesítményüket, ezúttal is három mérkőzés után eldöntötték a párharcot.
Elsőként Elizabeta Samara állt asztalhoz, aki négy játszmában nyert a franciák fiatal tehetsége, Prithika Pavade ellen. Őt követte Szőcs Bernadette, a marosvásárhelyi sportoló
szetthátrányból és két meccslabdát hárítva pályafutása során először tudta legyőzni a tapasztalt, kínai származású Jia Juant.
Végül Daniela Dodean a mérkőzés közbeni sérülése ellenére 3–0-ra felülmúlta Pauline Chasselint.
A Viorel Filimon szövetségi edző által irányított román válogatott a
vasárnap 13 órától kezdődő döntőben (élőben a Look Sporton) Németország ellen védheti meg címét, riválisa a másik elődöntőben 3–1-re verte Portugáliát.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!