Arany- és ezüstérmet nyert a székely erőemelő a Balaton Kupán

Dobos László 2024. augusztus 14., 18:38 utolsó módosítás: 2024. augusztus 16., 10:25

A Magyar Erőemelő-szövetség hagyományosan Siófokon rendezi meg minden évben a fekvenyomó- és felhúzó Balaton Kupát, amelyen idén kiváló eredményeket ért el a csíkszeredai Nagy Hunor.

Nagy Hunor verseny közben Fotó: Nagy Hunor gyűjteménye

A székelyföldi sportoló a +120 kg-os súlycsoportban versenyzett, ahol egy első- és egy második helyezést ért el. A Balaton-parti viadalon a csíki erőemelő 215 kg-os teljesítményével megnyerte a fekvenyomást, a felhúzó versenyszámban pedig holtverseny alakult ki a második és a harmadik helyezett között, mindketten 280-280 kg-ot teljesítettek, de Nagy testsúlya kisebb volt, így ő lett az ezüstérmes.

„A Magyar Erőemelő-szövetség minden évben a Balaton partján, Siófokon tartja a fekvenyomó- és felhúzó kupát. A +120 kilos kategóriában fekvenyomásban készültem erre a versenyre. De ha már ott voltam, úgy gondoltam, hogy egy könnyebb fogással, a felhúzás kategóriában is elindulok.

Fekvenyomásban 215 kg volt a legnagyobb érvényes nyomásom, ami eddigi legjobb teljesítményem, de ezen a versenyen is a legnagyobb nyomás volt. Felhúzásban egy 280 kilós húzással a második helyen végeztem. A harmadik helyezettnek is 280 kg-os teljesítménye volt, de a kisebb testsúly miatt én kerültem előbbre a dobogón.

A következő versenyem az októberi csapatbajnokság lesz, ahol a cél a tavasszal beállított 325 kg-os guggolás próbában elért magyar rekord megjavítása” – nyilatkozta Nagy Hunor a Székely Sportnak.

Nagy Hunor a dobogó legmagasabb fokára állhatott Siófokon Fotó: Nagy Hunor gyűjteménye

Fekvenyomó- és felhúzó Balaton Kupa, Siófok

Fekvenyomás, +120 kg-os súlycsoport: 1. Nagy Hunor (Budapesti Sirius Lifting SE) 215 kg, 2. Bodnár Bálint Csaba (Budapesti Powerbuilder SE) 192,5 kg, 3. Papp László Barnabás (Budapesti Powerbuilder SE) 170 kg.

Felhúzó versenyszám, +120 kg-os súlycsoport: 1. Bodnár Bálint Csaba (Powerbuilder SE) 310 kg, 2. Nagy Hunor (Sirius Lifting SE) 280 kg, 3. Raska Róbert (Powerbuilder SE) 280 kg.