Aquatlonbajnokokat avattak Csíkszeredában

Horváth Bálint Ottó 2021. július 11., 14:06

A hétvégén Csíkszeredában rendezték meg Románia aquatlonbajnokságát. Az úszásból és terepfutásból álló verseny szombaton és vasárnap zajlott a Csíki Csobbanó uszodában és környékén.

A futópróba nagy része a gyorskorcsolyapálya betongyűrűjén zajlott Fotó: Pinti Attila

A kétnapos rendezvényen az összetett verseny mellett külön kategóriában díjazták a serdülő és az ifjúsági korosztályú sportolókat, illetve a felnőtt mezőnyben indulókat, továbbá a gyerekek számára is szerveztek vetélkedőt, és a parasportolók is versenyeztek.

Az összetett versenyt a Kolozsvári Poli sportolója, Rogoz Erik Lőrincz nyerte meg, aki 5 perc és 55 másodperc alatt teljesítette a 200 méter úszásból és 1000 méter futásból álló távot. Mögötte a Bukaresti Olimpia két versenyzője, Nicolae Seitan és Cătălin Romas végzett a második, illetve a harmadik helyen.

A székelyföldi sportolók közül a legelőkelőbb helyen a Csíkszeredai 4 Seasons csapatát képviselő Simon Gergő zárt, aki összetettben hetedik lett, de a férfi felnőtt mezőnyben a harmadik helyet szerezte meg. Bartalis Roland Zsolt (Marosvásárhelyi H2O Team) a 9. pozícióban ért célba. A női versenyben Fángli Henrietta (Marosvásárhelyi H2O Team) a második, összetettben a 12., Simon Kinga (Csíkszeredai 4 Seasons) a harmadik, összetettben a 13. helyen végzett, mindketten az ifjúsági, U23-as korosztályhoz tartoztak.

A serdülő és a junior korosztály döntőt vasárnap délután rendezik.