Az Agerpres beszámolója szerint a Nagyszebenben szombaton megtartott szövetségi közgyűlésén Ciocan 47 voksot kapott, a székelyföldi jelölt, Sebestyén Szabolcs 21-et, Traian Vasile Goga és Mariana Macovei pedig 3–3-at.
Alexandru Ciocan pályafutása során többszörös országos bajnok volt, illetve számtalan alkalommal vett részt a román, bolgár, görög és török körversenyen. Visszavonulása után edző és versenyszervező volt, de kommentátorként is közreműködött.
Alexandru Ciocan lesz tehát a kerékpáros szövetség új elnöke, a poszt Novák Károly Eduárd sportminiszterré való kinevezésével maradt üres. A szövetség két alelnöke: Cătălin Sprînceană és Ovidiu Burghelea.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!