Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub (EGÖSK) immár évek óta szállítja futószalagon a bajnoki címeket Romániában és Magyarországon is. Az elmúlt napokban folytatódott ez a rend, az EGÖSK gyergyószentmiklósi székhelyén fejlődő sportolók mellett a sepsiszentgyörgyi fiókegyesületük is elkezdte az érmek gyűjtését.
Aranyérmet szerzett Tallósi Tímea (U12), Fazakas István (serdülő, 52 kg), Bogyor Dávid (serdülő, 60 kg), Tallósi Vanessza (serdülő 60 kg), Fazekas Katalin (junior 52 kg) és Mailát András (junior 63 kg).
Ezüstérmesek lettek Csiki Máté (U12, 44 kg), Srof Kevin (serdülő, 40 kg), Sinka Botond (junior, 48 kg), Benedek Péter (junior 60, kg), Búzás Róbert (junior, 60 kg) és Balázs Klaudia (serdülő 57 kg). Bakos Brigitta (serdülő 42 kg) pedig bronzéremmel zárt.
A szombaton lezárult Utánpótlás Magyar Kupát követően Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub – Felcsút SK vezetőedzője számos kiváló teljesítményt emelt ki. Elsősorban Mailát András szereplését méltatta: „Mailát András egy elhúzódó betegség után visszatérve a megszokottnál egy magasabb súlycsoportban, 63 kilósok mezőnyében szerepelt. Itt is kiemelkedett, négy nagyon kemény mérkőzést bokszolva bizonyította, hogy ő a legjobb ökölvívó ebben a súlycsoportban is.”
Kiemelte még Fazakas István, Bogyor Dávid és Tallósi Vanessza teljesítményét is. Amint elmondta, Fazakas mind a négy napon kiváló ökölvívást mutatott be, meggyőző fölénnyel nyerte a mérkőzéseit. Bogyor Dávidnak három mérkőzése volt. Már az elsőn is szépen teljesített, és aztán folyamatosan javult, mérkőzésről mérkőzésre lépett előre. Tallósi Vanesszának két összecsapása volt, mindkettőt idő előtt befejezve, döntő fölénnyel vívta ki az aranyéremét.
Hozzátette még, hogy az éremkollekció lehetett volna fényesebb is, meglátása szerint Srof Kevin és Búzás Róbert is megérdemelte volna az aranyat. „Nagyon jó teljesítményt nyújtottak a sportolóink ezen a versenyen is, mindenki dicséretet érdemel. Köszönet jár segítőimnek Huszár Dávidnak és Máthé Istvánnak, nekik is nagy szerepük van a sikerek elérésében” – fogalmazott Huszár Árpád, aki ugyanakkor gratulál a sepsiszentgyörgyi fiókegyesület edzőjének, Szőcs Dénesnek is, akinek sikeres munkáját bizonyítja Bogyor Dávid aranyérme.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!