Nem áll le az erősítésekkel a héten kezdődő új bajnoki idényben a felsőházi rájátszást megcélzó sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub. A Sepsi OSK megszerezte a Medgyesi Gaz Metántól Boubacar Fofánát.
A kiváló fizikális adottságokkal rendelkező guineai védekező középpályás közel hatvan mérkőzést játszott már a román élvonalban és a kupában.
A 30 éves afrikai labdarúgó nemcsak a védekezésben lehet hasznos, jól lát a pályán, akár mélységi irányítóként is megállhatja a helyét.
Sőt, a Szeben megyeieknél a 2018/19-es idényben két gólt is szerzett, az FCSB és a Voluntari ellen volt eredményes, de elsősorban nem a gólszerzés a fő erőssége, illetve feladata.
Fofana 18 alkalommal szerepelt hazája felnőtt válogatottjában. A portugál élvonalban a CD Nacionál és a Moreirense színeiben három szezon alatt 47 meccset húzott le. Játszott a portugál másodosztályban, a szaúd-arábiai bajnokságban, illetve rövid ideig Törökországban is.
A Sepsi OSK legújabb szerzeményének piaci értéke a Transfermarkt szerint 450 ezer euró.
Fofana egyébként a guineai mellett portugál állampolgársággal is rendelkezik.
Az új védekező középpályás bejelentése előtt a Sepsi OSK ideiglenesen megvált két labdarúgójától: a védő Daniel Celea és az argentin szélső, Tomas Diaz is a Chindia Târgoviștenél folytatja egy évre szóló kölcsönszerződéssel.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Padlón az IQ-nk: Románia európai utolsó az általános intelligenciahányadost tekintve a World Poulation Review nemzetközi adatgyűjtő portál IQ-teszteket összesítő rangsorában.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!