Miután bejutott a második szakaszba a legutóbbi világkupán, Szőcs Bernadette megőrizte a 14. helyét a világranglistán, 1640 ponttal. Ezzel ő a legjobb európai a listán, rögtön utána következik az osztrák Sofia Polcanova.
A marosvásárhelyi születésű asztaliteniszező legutóbb az Incsonban rendezett világkupán szerepelt, itt a nyolcaddöntőig menetelt, a brazil Bruna Takahashitól szenvedett vereséget.
Szőcs mellett két román játékost találunk az első százban: Eliza Samarát (33. hely, 810 pont) és Adina Diaconut (78. hely, 321 pont).
Sun Yingsha továbbra is vezeti a világranglistát 11 300 ponttal, őt követi Wang Manyu 6 065 ponttal. Cheng Xington pedig feljött a harmadik helyre 5125 ponttal.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!