A szombati döntőben a világelső repülőrajtot vett, a finálé első 14 labdamenetét ő hozta, és tíz perc alatt 4:0-ra elhúzott. Pliskova 5:1 után még nyert két gémet, de Barty egy könnyed adogatógémmel lezárta a 27 perces nyitószettet.
A folytatásban a cseh játékos semmire elvesztette a szerváját, csakhogy 3:1-nél az ausztrál kezdett el bizonytalankodni, és 3:3-nál újra nyílt lett a csata. Pliskovának adogatóként három labdája volt a 6:5-höz, de a remek fonák nyeséseket bemutató Barty brékelt, csakhogy idegességében nem tudta kiszerválni a mérkőzést. A rövidítésben a cseh teniszező bizonyult stabilabbnak, aki 1 óra 18 perc elteltével kiegyenlített.
Az utolsó felvonásban a magára találó Barty ismét 3:0-ra meglépett, ezúttal már nem izgulta el az előnyét, és hamarosan 5:2-re vezetett. Pliskova egyszer még hozta az adogatását, aztán az ausztrál játékos kiszerválta a meccset, amely 1 óra 55 percig tartott.
A pályafutása 12. tornagyőzelmét begyűjtő Barty második Grand Slam-trófeája mellé 1,7 millió fontot kap.
Tenisz, Wimbledon, női egyes, döntő:
Ashleigh Barty (ausztrál, 1.)-Karolina Pliskova (cseh, 8.) 6:3, 6:7 (4-7), 6:3.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A román hadsereg kötelékében Besszarábia „visszaszerzéséért” szerzett „érdemeivel” indokolja a román államfő, miért tüntette ki azt a 107 éves háborús veteránt, aki egyes szakértők szerint a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!