A végsőkig zajlott a küzdelem az első helyért az idei sportolimpián

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 24., 13:10

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpiát Kolozsváron. Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákjai végeztek az első helyen.

Látványos mérkőzések alakultak ki Fotó: Serar Szabolcs

Az immár hagyományossá vált és egyre népszerűbb vetélkedőn szeptember 17. és 21. között 13 megye 31 középiskolájának tehetséges sportolói tették próbára tudásukat. Nagyjából 750 diák képviselte a tanintézményeket, akik 11 sportágban (asztalitenisz, atlétika, kosárlabda, kézilabda, labdarúgás, lábtenisz, röplabda, sakk, strandröplabda, streetball, úszás) küzdöttek meg a minél fényesebb érmek megszerzéséért.

A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem sportlétesítményeiben szabadtéren és fedettpályán egyaránt megrendezett esemény fantasztikus hangulatban zajlott le, számos látványos mérkőzésnek lehettek szemtanúi a diák- és csapattársak, tanáraik, valamint a kilátogató nézők.

A megmérettetéseken két középiskola sportolói és csapatai nyújtották a legkiemelkedőbb teljesítményt.

Az elmúlt években rendre diadalmaskodó marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum és a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium a végsőkig harcban voltak az első helyért.

Mind a két tanintézmény versenyzői tíz aranyérmet szereztek, és bár a csíkszeredaiak az összesített éremtáblázaton több dobogós helyezést értek, 21-et, mint a marosvásárhelyiek (18),

mégis a bolyaisok győzedelmeskedtek, akik kettővel több ezüstöt gyűjtöttek, és újra megvédték címüket a sportolimpián.

Az olimpiai szabályzat szerint ugyanis, ha az összesített éremtáblázaton két vagy több csapat azonos számú aranyérmet nyer, az ezüstérmek száma a döntő tényező.

•  Fotó: Serar Szabolcs
Fotó: Serar Szabolcs

A győztes marosvásárhelyi csapat versenyzői leginkább az egyéni sportágakban bizonyultak a legjobbnak, asztaliteniszben például mindent vittek, a lány és fiú egyes, illetve a vegyes páros versenyszámot is megnyerték, emellett pedig az úszásnemekben is kimagasló eredményeket értek el.

A harmadik helyen a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium végzett, amelynek diákjai tíz dobogós helyezéssel büszkélkedtek.

A hazai környezetben szereplő kolozsvári tanintézmények közül a János Zsigmond Unitárius Kollégium zárt a legelőkelőbb, negyedik pozícióban, míg a szoros élmezőnyben az ötödik a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium lett. Összesen 24 középiskola versenyzői nyertek érmet, hét gimnázium képviselői pedig nem tudtak dobogós helyet szerezni.

A sportolimpia összesített éremtáblázata, valamint minden sportág részletes végeredménye megtalálható a rendezvény hivatalos honlapján erre a linkre kattintva.