A végletekig kiélezett meccsekkel nyertek az udvarhelyi asztaliteniszezők

Józsa Csongor 2021. február 11., 21:17 utolsó módosítás: 2021. február 11., 21:51

Maratoni találkozókat hozott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK számára az első versenynap a férfi asztalitenisz Szuperligában. A fordulatos csatákból a házigazdák jól jöttek ki.

György Szilárd zárta le mindkét csatát Fotó: Erdély Bálint Előd

Csütörtöktől vasárnapig a székelyudvarhelyi sportcsarnok ad otthont az asztaliteniszezők Szuperliga alapszakaszának tavaszi idényének, azaz a visszavágóknak. A helyi ISK-SZAK az élbolyból vágott neki a sorozatnak: hat győzelemmel és egy vereséggel a tabella második helyén tartózkodott.

Jól indították a Sesi-SIC elleni csütörtök délutáni összecsapást az udvarhelyiek, Sebastian Loso és György Szilárd viszonylag simán verte Andrei Moldoveanut és Bojan Crepulját. Nagyon úgy festett, hogy 3–0-al lezárják a székelyföldi párharcot.

Erre meg is volt az esélye Lucian Filimonnak, csakhogy Kanabé Szilárd 2–1-es állásról megfordította a mérkőzést, így megszerezte első pontját a háromszékieknek. A két idegenlégiós meccsét a szerb Crepulja nyerte, 2–2 állt összesítésben.

Az újonc közel állt ahhoz, hogy megviccelje a rájátszás felsőházába igyekvő ISK-SZAK-ot. Aztán mégsem dőlt a papírforma, a mindent eldöntő összecsapást György magabiztosan hozta.

Az esti mérkőzésen a Konstancai Topstar volt az ellenfele a székelyudvarhelyieknek. Az első párharcban Loso elveszítette az első játszámát, a folytatásban hozta a soron következő hármat, így meg is volt az első pontja csapatának.

Mind György, mind pedig Filimon alul marat ezt követően – pedig utóbbi 0–2-ről kiegyenlített –, így már a tengerpartiaknál volt az előny.

Loso találkozója jött a sorban: az első szettet nyerte, a másodikban viszont hiába vezetett 7–4-re, innen diadalmaskodott Mladin. A harmadikban a sírból hozta vissza a játszmát a svéd asztaliteniszező, 8–10-ről lett meg a szett. A negyedikben is ádáz csata folyt, behúzta Loso, így 2–2-re módosította az állást.

A György–Grigore találkozó zárta a párharcot, amolyan ki-ki meccs, aki nyer, megkaparintja csapatának a pontokat. Szilárd ellenállhatatlan volt,

így akárcsak a nap első mérkőzését, ezt is 3–2-re húzta meg az udvarhelyi gárda.

Az ISK-SZAK jól jött ki mindkét összecsapásból, pénteken 12 órától a Besztercei VSK-val, 18 órától pedig a Voința Câmpulunggal folytatja a küzdelmeket.