A vásárhelyi birkózók az első két helyen, az udvarhelyiek a harmadikon

Horváth Bálint Ottó 2022. május 09., 11:57

Marosvásárhelyen rendezték múlt hétvégén a serdülő birkózók (U15) egyéni országos bajnokságát, ahol újra kiemelkedő eredményeket értek el a székelyföldi klubok versenyzői.

Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A legeredményesebb csapatnak ezúttal a Marosvásárhelyi BSG Sportklub bizonyult, amelynek birkózói hét érmet, köztük három aranyat nyertek. A második helyen a Marosvásárhelyi Iskolás Sporklub végzett, a sportolók öt érmet gyűjtöttek, míg a harmadik a Székelyudvarhelyi ISK lett négy dobogós helyezéssel.

A Marosvásárhelyi BSG Sportklub eredményei: David Metea, Ionuț Goran, Sorin Bălan – 1. hely, Antonio Soare, Sövér Hanna, Andrei Andrușcă – 2. hely, Andrei Covalschi – 3. hely, Fülöp Jenő – 5. hely.

A Marosvásárhelyi Iskolás Sporklub eredményei: Man Yanis – 1. hely, Sămărghișan Denis, Popescu Vlad – 2. hely, Man Gabriel, Moldovan Darius – 3. hely, Kelemen Márk – 5. hely.

A Székelyudvarhelyi ISK eredményei: Egyed Gergő, Elekes Róbert – 2. hely, Kacsó Bendegúz, Lőrincz Magor – 3. hely, Oláh Gergő – 5. hely.