14.45 Síugrás, Világkupa, Planica (Eurosport 1)
15.00 Motorversenyzés, Moto GP, Argentin Nagydíj, szabadedzés (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
18.00 Labdarúgás, 2. Liga: Jászvásár–Buzău (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
18.15 Jégkorong, Erste Liga, döntő: Gyergyói HK–FTC-Telekom (M4 Sport)
19.15 Motorversenyzés, Moto GP, Argentin Nagydíj, szabadedzés (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
19.30 Labdarúgás, 2. Bundesliga: Düsseldorf–Hamburg (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
20.00 Tenisz, ATP-torna, Miami (Eurosport 2)
21.00 Labdarúgás, Szuperliga, alsóház: FCU Craiova–Petrolul (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
21.00 Vízilabda, női Bajnokok Ligája, négyes döntő, elődöntő: Dunaújváros–Mataro (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Bundesliga: Frankfurt–Bochum (Digi Sport 4, Prima Sport 4, Orange Sport 3)
22.00 Rögbi, Champions Cup: Leicester–Ediburgh (Digi Sport 3, Prima Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Ligue 1: Marseille–Montpellier (Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport 5)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Mallorca–Osasuna (Prima Sport 1, Orange Sport 4)
23.00 Golf, Texas Valero Open, San Antonio, 2. szakasz (Eurosport 2)
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Románia legfőbb ügyésze pénteken leszögezte, hogy egy jogállamban az ügyészek nem a közvéleménynek, a politikai érdekeknek vagy a médiakampányoknak tartoznak felelősséggel, hanem kizárólag a törvényeknek.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!