12.00 Tenisz, WTA-torna, Róma (Digi Sport 2, Digi Sport 4)
12.00 Tenisz, ATP-torna, Róma (Eurosport 2)
17.10 Sípszó után: meghívott Orosz István és Seres Bernadett. Az Elektomaros Romgaz edzőjét és játékosát Szucher Ervin a bajnoki cím visszahódításának történetéről faggatja (Marosvásárhelyi TVR)
17.30 Női kézilabda, Virágok Ligája: Brăila–Rapid (Pro Arena)
17.30 Labdarúgás, 2. Liga: Dési Unirea–Jászvásári Poli (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
18.00 Teremlabdarúgás, 1. Liga, döntő, 1. mérkőzés: Galaci United–FK Székelyudvarhely (Digi Sport 3, FRF TV)
20.00 Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, kisdöntő: Rapid–Nagyszeben (Digi Sport 2, Prima Sport 5)
20.30 Labdarúgás, 2. Liga: Dinamo–Steaua (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, NB II.: Békéscsaba–Tiszakécske (M4 Sport)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Sampdoria–Empoli (Orange Sport 4, Prima Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Premier League: Leicester–Liverpool (Digi Sport 2, Orange Sport 2, Prima Sport 2)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Betis–Rayo (Digi Sport 3, Orange Sport 3, Prima Sport 4)
22.00 Labdarúgás, La Liga 2: Levante–Ibiza (Prima Sport 5)
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!