Hirdetés

A tengerpartról és Felvidékről hoztak érmeket a székely birkózók

Nem talált legyőzőre az udvarhelyi és vásárhelyi közös csapat
Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK

Megnyerte a Konstancán rendezett U20-as országos csapatbajnokságot a Székelyudvarhelyi ISK és Marosvásárhelyi ISK közös birkózó gárdája, a sportolók kupaérmeket is szereztek. A két klub versenyzői egy dunaszerdahelyi nemzetközi viadalon is bizonyítottak.

A csapatversenyben a két székelyföldi klub birkózói nem találtak legyőzőre, végig magabiztos versenyzéssel szerezték meg a bajnoki címet. A győztes csapat tagjai Kisfaludi Bence, Deák Attila, Keresztesi Attila, Lőrincz Balázs, Mihály Ákos, Tănase Márk, Andrei Negura és David Man voltak. A sportolókat Katona László, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferenc, Fazakas Csaba és Katona Zsolt edzők készítették fel.

Hirdetés

A Román Kupában a Marosvásárhelyi ISK-tól Georgiana Lircă aranyérmet nyert, Keresztesi Attila a második, míg Andrei Negura és Tănase Márk a harmadik helyen végeztek. A székelyudvarhelyi klub versenyzői közül Kaffai Kriszta, aki jelenleg Marosvásárhelyen jár iskolába és készül a versenyekre, megnyerte súlycsoportját és kupagyőztes lett, Deák Attila és Lőrincz Balázs ezüstérmet szerzett, továbbá Mihály Ákos az ötödik, Kisfaludi Bence a hetedik helyen zárt.

A másik két marosvásárhelyi klub színeiben Böjthe Benjámin (Mureșul) és Marius Retco (BSG) aranyérmet, illetve Andrei Flocea (BSG) ezüstöt nyert.

A Székelyudvarhelyi ISK és a Marosvásárhelyi ISK kisebb korosztályú birkózói részt vettek a Dunaszerdahelyen 11. alkalommal zajlott Csallóközi kupa elnevezésű, négy ország sportolóit felvonultató nemzetközi versenyen, ahol a vásárhelyiek három első helyet nyertek Nagy István, Kelemen Márk és Yanis Man, míg az udvarhelyiek három harmadikat gyűjtöttek be Csíki Zoltán, Egyed Gergő és Kiss Hunor révén.

Katona László, a Székelyudvarhelyi ISK edzője úgy értékelt, kiváló teljesítményt nyújtottak a sportolóik az országos megmérettetésen, hiszen a csapatbajnoki cím megszerzése és Kaffai Kriszta kupaaranyérme mellett Deák Attila és Lőrincz Balázs is döntőben birkózott. Hozzátette, színvonalas mezőny gyűlt össze a felvidéki nemzetközi versenyen, amely jól sikerült számukra, de az eredmények egy kicsivel lehettek volna jobbak is, ennek ellenére nem lehetnek elégedetlenek.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Dudás Miklós világbajnok kajakos

Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.

Drámai romániai siker az U20-as hokivilágbajnokságon

Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.

Székelyhon

A héten még velünk marad a nagy tél, aztán jövő héten valamelyest enyhülni fog a hideg

Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

`
Krónika

Tiltakozás a helyi adók emelése ellen: utcára vonultak az emberek az egyik városban, kifütyülték a polgármestert

Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.

Krónika

Az AUR be akar perelni minden önkormányzatot, amely megemelte a helyi adókat

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Ifjúsági hokivébé és topligás rangadók – a szerdai sportműsor

Jégkoronggal indul a szerdai sportkínálat, este a romániai válogatott is pályára lép az U20-as világbajnokságon Spanyolország ellen. Hétközi fordulót rendeznek a Serie A-ban, míg a figyelem középpontjában a Barcelona Szuperkupa-meccse is ott lesz.

Tenisz, síugrás, kézilabda és foci – keddi sportműsor

Négy sportág közül választhatunk néznivalót: folytatódnak a női és férfi tenisztornák, valamint a síugró világkupák, pályán a Győr a magyar női kézilabda-bajnokságban, továbbá olasz, spanyol és skót foci is szerepel a kínálatban.

Elhunyt Dudás Miklós világbajnok kajakos

Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.

U20-as hoki-vb, kosár és kézilabda – a hétfői sportműsor

Folytatódik az U20-as jégkorong-világbajnokság, este fontos mérkőzést játszik a romániai válogatott. Hazai pályán bizonyíthat a Marosvásárhelyi VSK, a hétfői kínálatban szerepel még síugrás, kézilabda és északi összetett is.

Vezeti kategóriáját a Dakar Rali első szakasza után Gyenes Emánuel

Remekül rajtolt a Szaúd-Arábiában zajló Dakar Ralin a szatmárnémeti motorversenyző, aki a prológot és az első szakaszt követően az élen áll a kategóriájában.

Jelentősen átalakult kerettel vág neki a kontinenstornának a magyar vízilabda-válogatott

Száz évvel az első vízilabda Európa-bajnokság után újabb kontinenstornát rendeznek: szombattól Belgrádban ugranak medencébe a legjobbak. A megfiatalított magyar válogatott nehéz ágon küzdhet az éremért, a románok a tisztes helytállásban reménykednek.

Téli sportok, spanyol és olasz foci, DEAC–GYHK – vasárnap a tévében

Tartalmas nap vár ránk a képernyőn: előbb teniszt nézhetünk, majd elkezdődnek a téli sportágak világkupaversenyei, később terepkerékpározás és kosárlabda következik, végül a DEAC–GYHK Erste Liga összecsapás mellett topligás focimeccseket követhetünk.

Nagyüzem a focipályákon, főszerepben a topligák – a szombati sportműsor

Újabb fordulóval folytatódnak a topligák küzdelmei: pályára lép a Juventus, a Barcelona és az AS Roma is, miközben a téli sportok világkupáin újabb kihívások várnak a versenyzőkre.

Gyenes Emánuellel a mezőnyben rajtol a Dakar-rali

Több mint 800 résztvevővel, köztük magyarokkal indul szombaton a 48. Dakar-rali, a világ leghosszabb és legnehezebb tereprali-versenye. Csaknem 5000 kilométernyi gyorsasági szakasz és majdnem 8000 kilométeres össztáv vár az indulókra Szaúd-Arábiában.

Újpest–GYHK hokimeccs és topligás foci – pénteken a képernyőn

Folytatódik a jégkorong Erste Liga alapszakasza, a pénteki játéknapon az Újpest és a Gyergyói Hoki Klub csapnak össze az élmezőny rangadóján. Emellett két topligás és egy szaúdi labdarúgó-mérkőzést,valamint teniszt és terepkerékpározást nézhetünk.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!