A székely karatésok voltak a legeredményesebbek Miskolcon

Csulak Noémi 2022. október 10., 12:23

A Miskolci Egyetem körcsarnoka adott otthont múlt hétvégén az Avas Kupa – 16. Csordás József nemzetközi karate emlékversenynek, amelyre a Sepsiszentgyörgyi Sport-All karatésai is meghívást kaptak, és sikerült a legeredményesebb csapatként hazatérniük.

28 érmet szereztek a fiatal sportolók Fotó: Forrás: Sport-All

A rangos versenyen három ország (Magyarország, Románia, Szlovákia) 45 egyesületének sportolói mérték össze erejüket. A sepsiszentgyörgyi Sport-All/MTK Budapest utánpótlás korú versenyzői összesítésben a legeredményesebb klubként zártak.

Összesen 31 sportolóval álltak pástra és 28 érmet szereztek, 11 aranyat, 5 ezüstöt, és 12 bronzot.

„Nagyon jó hangulatú versenyen vagyunk túl, ahol kulturált körülmények és korrekt bírói hozzáállás jellemezte a versenynapot – nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All karate szakosztályának edzője.

Andrei Raul a Sepsiszentgyörgyi Shoto Team versenyzője is a csapattal tartott, aki két kategóriában is indult. A junior korosztály -75 kg-os versenyében a harmadik, míg az U21-es küzdelem -75 kg-os kategóriájában az első helyen végzett.