Tizenkét embertpróbáló versenynap után pénteken befejeződött Szaúd-Arábiában a 2021-es Dakar Rali, amelyen a szatmárnémeti Gyenes Emánuelnek szurkolhattunk.
„Maninak” a szervizcsapat nélküli versenyzők (malle moto) kategóriájában nem sikerült megvédenie a címét, több mint egy óra lemaradással végzett másodikként a litván Arunas Gelazninkas mögött.
Az Autonet Motocycling Team versenyzője abban a maratonkategóriában is második lett, amelyben 2011-ben és 2015-ben is diadalmaskodott. Itt a spanyol Tosha Schareina volt a legjobb.
Gyenes összetettben a 24. helyen zárt, 28 perc 33 másodperccel az argentin győztes, Kevin Benavides mögött.
Őt követte a tavalyi bajnok amerikai, Ricky Brabec, valamint a brit színeket képviselő Sam Sunderland.
„Nagyon kemény volt az idei Dakar Rali, örülök, hogy megérkeztem Dzsiddába és áthaladtam a célvonalon. Köszönöm mindenkinek, aki követett engem ezen hihetetlen kaland során! ” – írta a Facebook-oldalán a szatmári motoros.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!