A szövetség elnöke, Gheorghe Vișan az Agerpres hírügynökségnek úgy nyilatkozott, nem volt más választásuk, le kellett zárják a bajnokságot. Mivel csak a szükségállapot lejárta után, a legjobb esetben április második felében kezdhették volna el a csapatok a felkészülést,
nem tudták volna befejezni a szezont május 15-ig, a nemzetközi szövetség által megszabott határidőig.
„Úgy határoztunk, hogy az alapszakasz végeredménye szerint berekesztjük a bajnokságot. Minden szempontból ez a legjobb döntés, amit hozhattunk. Amennyiben ugyanis kivártunk volna, feleslegesen összezavartuk volna az érdekelteket, ráadásul nagy a veszélye a megbetegedéseknek is” – mondta Gheorghe Vișan.
A bajnokságban a csapatok az alapszakasz után két fordulót játszottak le a rájátszásból, és még nyolc játéknap volt hátra. A női mezőnyben a Balázsfalva Alba ötpontos előnnyel rendelkezett a második helyezett Bukaresti Dinamo előtt, míg a férfiaknál a Galaci Arcada hét ponttal előzte meg a SCMU Craiovát.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Ukrajna készen áll a méltóságteljes békére Oroszországgal – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, miután Donald Trump amerikai elnök különmegbízottaival, Steve Witkoff-fal és Jared Kushnerrel egyeztetett a békefolyamat lehetőségéről.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!