Megkeresésünkre, Csizmás Judit, a Csíkszeredai ISK alpesi sí szakosztályának tanár-edzője elmondta, hogy ezekben a napokban Eforie Nordon készülnek a következő szezonra a csíki sportiskolások.
„Május elején kezdtük el a felkészülést, a nyári alapozást. Ez az első nyári közös edzőtáborunk, majd augusztus végén lesz még egy hasonló közös táborunk Hargitafürdön. A két tábor között hazai környezetben, napi két edzéssel szeretnénk megalapozni a téli szezont” – nyilatkozta Csizmás Judit.
Az edzőtáborozók között van az ISK két válogatott sízője, Balog Kriszta és Mánya Szilas, előbbi az U21-es, utóbbi az U18-as korosztályban szerzett bajnoki címet.
A Csíkszeredai ISK fiatal sízőit Csizmás Judit, Péter Zsombor és ifj. Bíró Tibor tanár-edzők kísérték el a román tengerpartra.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!