Arieșeni-ben (magyarul Aranyosfő vagy Lepus) két műlesikló próbát tartottak. A Vola Racing Trophy elnevezésű viadalon képviselve volt a Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski Sportklub és a Csíkszeredai ISK, de a legkisebb kategóriában nagyon jó helyezéseket ért a Brassói Active Ski Sportklub színeiben rajthoz álló, szintén székelyföldi Bertalan Anna Irén.
Első műlesiklás
HC (U12-es korosztály): 1. Mălina Alexandra Tutiu (Felsőbányai ISK), 2. Bertalan Anna Irán (Brassói ASS), illetve 1. Balogh-Lőrinc Mátyás, 2. Szabó Zsolt, 3. Páll László (mindhárman Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski).
U14: 1. Balogh-Lőrinc Abigél (Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski), 2. Rahău Hanna Viktória, … 7. Dandu Andrada Maya, 8. Balázs Emőke, … 13. Szabó Zsanett (mind Csíkszeredai ISK), illetve 1. Andrei Luca Gligor (Balázsfalvi ISK).
U16: 1. Balogh-Lőrinc Bernadett (Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski), 2. Kelemen Orsolya, 3. Ferencz Dorottya, … 6. Székely Anna (mind Csíkszeredai ISK), illetve 1. Matei Alexandru Tutiu (Felsőbányai ISK).
Második műlesiklás
HC (U12-es korosztály): 1. Mălina Alexandra Tutiu, 2. Bertalan Anna Irén, … 6. Incze Eszter (Csíkszeredai ISK), illetve 1. Balogh Lőrinc Mátyás, 2. Szabó Zsolt.
U14: 1. Balogh-Lőrinc Abigél, 2. Rahău Hanna Viktória, … 4. Balázs Emőke, … 8. Dandu Andrada Maya, … 13. Szabó Zsanett, illetve 1. Andrei Luca Gligor.
U16: 1. Balogh-Lőrinc Bernadett, 2. Kelemen Orsolya, 3. Ferencz Dorottya, illetve 1. Matei Alexandru Tutiu, … 6. Panțel Erik (Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski).
A Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) vezetősége keretet hirdetett a következő két erős, áprilisban esedékes, az U14-es és az U16-os korosztályok számára kiírt nemzetközi versenyre, amelyeknek helyszíne az olaszországi Abetone (március 31.–április 4.), ahol műlesikló és óriás-műlesikló próbák lesznek, illetve a franciaországi Val d'Isére (április 6-7.), ahol egy szuperóriás-műlesikló próbát tartanak. E két versenyre a kvalifikáció az országos bajnokság, valamint a Szinaján megrendezett nemzetközi verseny volt. Összesen 17 gyerek képviseli Romániát a két versenyen, a küldöttségben pedig vannak Hargita megyei sportolók és edzők is.
A tervek szerint az olaszországi versenyen részt vesz Balogh-Lőrincz Abigél, Balogh-Lőrinc Bernadett, Kelemen Orsolya és Mánya Szilas, edzőként pedig a csíkszeredai ifj. Biró Tibor. A franciaországi versenyre nevezték Salamon-Magyari Viktóriát (Csíkszeredai ISK) és Fehér Dorottyát (Gyergyószentmiklósi ISK), edzőként pedig a csíkszeredai Péter Zsombort. A magyar válogatott tagjaként a csíki Pál Roland is ott lesz a franciaországi versenyen.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!